Jak szybko kontrolować należności związane z działalnością naszej firmy

Nasza firma powinna na siebie zarabiać, musi funkcjonować tak by klienci byli zadowoleni, ale również żeby pracownicy mogli efektywnie pracować. Trzeba wszystko odpowiednio ogarnąć pod względem ogólnie rozumianego zarządzania. Zaczynając od logistyki związanej z dostawami, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Trzeba rozplanować wszystko względem sytuacji rynku, na którym się znajdujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Zainspirowane przez: http://www.fss-finanse.pl/
Ważny jest każdy element, by całość logicznie i sprawnie funkcjonowała. Konieczne jest również to, jak długo klienci regulują należności związane z usługami/produktami, które im zaoferowaliśmy. By wszystko było na odpowiednim poziomie należy, co jakiś czas sprawdzać ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Jeśli wskaźnik ten jest niższy niż 7 to powinniśmy zacząć szybciej odbierać należności od klientów. Zbyt częste kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie da rady sprawnie działać.

Trzeba mieć należności własnej firmy pod bieżącą kontrolą

Gdy zależy nam na tym by nasza firma odpowiednio prosperowała i stale się rozwijała, trzeba postawić na właściwą kontrolę należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o swoje pieniądze, to raczej marni z nas będą biznesmeni. Oczywiście nie zawsze będziemy w stanie zapanować nad fakturami. Zdarza się, że ciężko będzie dojść do tego, które faktury zostały opłacone w odpowiednim czasie, a które po czasie. Z tego powodu najlepiej kupić program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring będzie czymś banalnym. Wprowadzenie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam ile firm ma zaległości, komu powinniśmy wysłać mail z upomnieniem lub do kogo trzeba zadzwonić. Każdy dobrze wie, jaki jest termin zapłaty, tak, więc powinni się go trzymać. Wspólnie z klientem podejmujemy decyzje w kwestii uregulowania należności i sposobu – czasem jest możliwość spłaty ratalnej, jednak, jeśli klient i tak nie przejmuje się terminem powinniśmy doliczać odsetki. Jednak trzeba wcześniej powiedzieć klientowi, że taka, a taka zwłoka przy spłacie sprawi, że klient będzie musiał uregulować wyższy rachunek. To na sto procent sprawi, że klient będzie pamiętał o terminie.


Następne teksty

Systemy lojalnościowe przez zadowolenie klienta pozwalają generować zysk finansowy

Business work
Twórca artykułu: Victor1558
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach prowadzone są różne działania marketingowe, które mają przełożyć się na bardzo dobre relacje z klientem, jakie także powinny funkcjonować bardzo długo. To daje możliwość nieustannie generować zysk finansowy, dlatego że każdy zadowolony klient będzie chętniej i dużo częściej korzystał z usług danej firmy, jak także oferowanych przez nią produktów. W takim celu wiele firm wykorzystuje różnorodne programy, które oparte są na zbudowaniu dobrych relacji z klientem i też zapewnieniem mu profesjonalnej obsługi, jaka wpłynie na jego zadowolenie i uznanie.
2014/10/30, 13:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.