Przeprowadzenie inwentaryzacji nie tylko jako obowiązek ustawowy

W ostatnim dniu roku obrotowego właściciel firmy jest zobligowany do przeprowadzenia inwentaryzacji składników aktywów i pasywów. Wynika to z ustawowego obowiązku o

rzetelnej i jasno udokumentowanej sytuacji majątkowej jednostki oraz wyniku finansowym.
stos dokumentów
Twórca artykułu: Dvortygirl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Właściwie każda jednostka powinna dysponować regulaminem inwentaryzacji, który stanowić może część polityki rachunkowej bądź odrębną regulację wewnętrzną- inwentaryzacja majątku. Taki regulamin inwentaryzacji zawierać musi następujące działy i opisy: zakres inwentaryzacji (dostosowany do specyfiki jednostki), sposób dokonywania inwentaryzacji, rodzaje i termin inwentaryzacji, sposób uporządkowania zadań dotyczących inwentaryzacji, wskazanie osób do przeprowadzenia inwentaryzacji łącznie z opisem odpowiedzialności w tym zakresie, zasady powołania komisji inwentaryzacyjnej i grup spisowych, zasady weryfikacji i rozliczania ewentualnych różnic inwentaryzacyjnych oraz określenie wzorów dokumentów inwentaryzacyjnych i ich obiegu.

Następne teksty

Prowadząc transakcje szczególnie z klientem zagranicznym potrzebujemy zwykle realizować błyskawiczne przelewy

bank
Twórca artykułu: 401(K) 2012
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj w biznesie należy funkcjonować bardzo szybko. Prowadząc transakcje szczególnie z partnerem spoza naszego kraju potrzebujemy bardzo często realizować szybkie przelewy. Szybkie przelewy stają się powoli niezwykle ważnym elementem właściwie zrealizowanej umowy. Chcemy w jak najkrótszym czasie sfinalizować wszelkie elementy umowy wiążące się z płatnościami.


Jak wynika już z przedstawionych informacji przedsiębiorca może powierzyć ten obowiązek kierownikowi jednostki (ale nie w przypadku inwentaryzacji w formie spisu z natury). Trzeba podkreślić, że w takiej sytuacji kiedy inwentaryzacja majątku zostanie powierzona innej osobie za jej zgodą należy przekazać odpowiedzialność w tym zakresie na piśmie. By prawidłowo przygotować inwentaryzację musimy znać obowiązujące terminy i sprawdzone metody przeprowadzania inwentaryzacji, które przewidywane są w ustawie.

narada w firmie
Twórca artykułu: Asamblea Nacional del Ecuador
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Oprócz przekazania obowiązku dokonywania inwentaryzacji kierownikowi jednostki możemy także skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tym zakresie, ale także możemy sięgnąć po programy dostępne w internecie.

Ta ważna strona (https://wynajembezbik.pl/blog/wynajem-dlugoterminowy-samochodow-uzywanych-na-co-warto-zwrocic-uwage) jest przygotowana dla miłośników omawianej tematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na tego typu odnośnik!

Ewidencja online może pomóc rozwijać firmę za sprawą spisywania procesów związanych z zarządzaniem majątkiem, a następnie ich analizę oraz optymalizację w pewnych obszarach- więcej zobaczysz tu.
2022/06/01, 19:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.