Nowoczesne techniki komputerowe umożliwiają przyszłym pracownikom zdobycie wiedzy z zakresu bhp również w opcji online

Nowy pracownik w przedsiębiorstwie jest zobligowany do przejścia kilku stopni wtajemniczenia. Po pierwsze zapoznaje się z regułami, które panują w danym miejscu pracy oraz obiegiem dokumentów w biurze. Po drugie obejmuje swoje stanowisko, równocześnie wkładając do szuflad prywatne drobiazgi, np. ulubiony kubek do herbaty. Jednakże nie tylko na nowo zatrudnionym pracowniku ciążą obowiązki, ponieważ zatrudniający również musi dopełnić formalności połączonych z przyjęciem nowej osoby do pracy stałej.
bezpieczeństwo w pracy
Twórca artykułu: Pratheesh Prakash
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szkolenie z zasad bhp jest obowiązkowe dla ogółu nowo przyjętych, niezależnie od rodzaju zajmowanego etatu. Najwięcej niebezpieczeństw czyha rzecz jasna na członków brygad budowlanych. Tutaj jesteśmy w stanie wymienić zamknięte załamania nóg, oparzenia alb przygniecenia przez ciężkie przedmioty. Jednak po dłuższym zastanowieniu się niemalże natychmiast stwierdzamy, że w biurze również można ulec wypadkowi. Niebezpieczne są przewody internetowe przeciągnięte przez środek pokoju oraz śliska posadzka. Z kolei naszemu wzrokowi szkodzą nieprawidłowo ustawione monitory notebooków. Z tego też powodu każdy pracownik musi zostać wyposażony w bazową wiedzę, aby na własną rękę móc ocenić niebezpieczeństwo i uchronić się przed wypadkiem. Samo szkolenie może odbyć się w formie stacjonarnej, co rzecz jasna wymaga osobistej bytności szkoleniowca. Na szczęście istnieją także te zdalne metody zdobywania wiedzy, a szkolenia bhp online należą do jednych z nich (kurs BHP przez internet dzięki gemmar.com.pl). Dostęp do portalu uzyskuje się po uregulowaniu określonej kwoty, a w zamian niedoszły pracownik dostaje login oraz hasło.


Następne teksty

Nauka to wiedza, na uczenie nigdy nie jest zbyt późno. Nauka ułatwia życie, powoduje, że nasze życie jest lepsze

kursy
Twórca artykułu: phase6 News
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wiedza to wartość, którą systematycznie zdobywamy przez lata. Nie da się bowiem wszystkiego się dowiedzieć z dnia na dzień. W ogóle nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego, bo jest to po prostu nierealne dla naszych mózgów. Kiedyś istnieli mędrcy, oni byli w stanie być specjalistami w kilku dziedzinach nauki. Taką osobowością był Arystoteles czy Kartezjusz.

sprawdź oferowane kursy
Twórca artykułu: NASA Goddard Space Flight Center
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Plusem tego rodzaju kursów bywa oszczędność czasu, a często również pieniędzy. Jeśli w danej chwili przyjmuje się do fabryki większą liczbę rzemieślników, to ich przeszkolenie w przypadku wybrania opcji online będzie o wiele mniej kłopotliwe. Zresztą trzeba zauważyć, że pozyskana wiedza może zostać sprawdzona, a słuchacz otrzymać zaświadczenie tylko w przypadku pozytywnego zaliczenia testu finalnego.
Szkolenia bhp online, podobnie zresztą jak te w wersji stacjonarnej, powinny spełniać pewne dokładnie określone wymogi. Jednym z nich bywa doświadczenie oraz wykształcenie trenerów przygotowujących merytoryczną treść programów szkoleniowych. W związku z powyższym każdy prowadzący lekcje, a jednocześnie opracowujący testy w wersji e-learningowej musi pochwalić się dyplomem ukończenia odpowiedniego kierunku studiów podyplomowych.
2015/01/30, 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.