Jak wybrać dobry zawód?

Dobór zawodu jest ogromnie istotną decyzją. Często wpływa on na całe życie człowieka. Kiepski wybór - niezgodny z upodobaniami lub zainteresowaniami bądź w specjalności nasyconej - może doprowadzić do trudności ze znalezieniem zatrudnienia a co za tym idzie poczucie porażki. Przy doborze warto znaleźć informacje które zawody będą poszukiwane za pięć-sześć lat? Tyle bowiem trwa mniej więcej wykształcenie pracownika.


programista
Twórca artykułu: Matthew Ragan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podobne informacje można odnaleźć w internecie w serwisach gospodarczych jak też rekrutacyjnych. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na te ostanie, gdyż zazwyczaj agencje rekrutacyjne dysponują najnowszymi danymi. Możemy też próbować posiłkować się publikowanymi co pewien czas w gazetach rankingami płac. Trzeba być jednak dość ostrożnym ponieważ w takich rankingach znaczenie mają także oczekiwania pretendentów, jakie mogą być nie adekwatne do realiów.

Sądzimy, że ten wpis Ci się spodobał. Jeżeli tak, to na tej stronie www można wyszukać nowe zajmujące informacje. Napisz o swoich odczuciach.

Dobrym przykładem są tu młodzi programiści. Dobrą kadrę można znaleźć


Gałąź zaawansowanych technologii rozwija się niezmiernie prędko, w związku z czym za potrzebami rynku pracy nie nadążają uczelnie. Ofert zatrudnienia w tym sektorze jest tak bardzo dużo, że to młodzi programiści narzucają warunki, nieraz jeszcze podczas studiów znajdują zatrudnienie na ogromnie dobrych warunkach. Niedobór tego typu pracobiorców na na tę chwilę sięga około 20-30 procent. Tak znaczne zapotrzebowanie może spowodować „wyścig wynagrodzeń” przez co napędzić spirale oczekiwań finansowych. To właśnie zjawisko może utrudniać podjęcie decyzji o doborze kariery, gdybyśmy się skoncentrowali jedynie na oczekiwaniach nie wziąwszy pod uwagę realnych możliwościach.

Przedstawiany artykuł jest niesamowicie ciekawy, ale bez wahania zobacz także podobny opublikowany tu (https://copyline.pl/) w innym serwisie post - on również jest godny uwagi.programista
Twórca artykułu: Berliner.Gazette
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Programiści jednakże jak się wydaje będą potrzebni i z pewnością jeszcze długo poszukiwani. Jeżeli natomiast idzie o młodych ludzi, przesadnie wysoka płaca za jakiś czas ulegnie redukcji do rozsądnego pułapu. O ile zatem obecny licealista mądrze podejdzie do swych przyszłych oczekiwań płacowych na pewno znajdzie po studiach dobrą pracę. Programiści na rynku zatrudnienia mają także tą przewagę, iż mogą swoją pracę wykonywać w zdalnie co może być atrakcyjne i dla chlebodawcy i dla pracownika, bowiem z jednej strony ogranicza konieczność utrzymywania dodatkowego oddziału przedsiębiorstwa przez co obniża koszty funkcjonowania, a z drugiej strony zapewnia pracobiorcy większą swobodę, (chociaż zarazem wymaga od niego sporej samodyscypliny).
2020/07/27, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.