Lean management - zależnie od sytuacji właściwe mogą być różne modele zarządzania

Zarządzanie to niewątpliwie spore wyzwanie, jakiego poziom komplikacji wzrasta wraz z tym, o jak dużym kompleksie jest mowa. Różne będą przecież oczekiwania w stosunku do niedużej firmy i wielkiego przedsiębiorstwa.

Uogólniając można powiedzieć, że rozmaite taktyki postępowania dotyczą zwykle dużych działalności. Wskazówki, jakie użyteczne są przy kierowaniu większymi zbiorowościami ludzi nie zawsze mogą okazać się wskazane w przypadku niedużej ilości pracowników, miejsce może mieć dodatkowo sytuacja odwrotna. Postawić możemy zatem pytanie, czy występuje jakiś rodzaj złotego środka, który pozwoliłby na odszukanie równowagi między takimi, na pierwszy rzut oka kontrastowymi założeniami.
na szkoleniu biznesowym
Twórca artykułu: Cuatrecasas Gonçalves Pereira
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności powinno się wyraźnie powiedzieć,iż nie wszystko, co przykładowo kryje się pod skomplikowaną nazwą, jak chociażby lean management (http://abk.pl/oferta/lean/) musi w praktyce sygnalizować zawikłane do zastosowania rozwiązania. Powyższy rodzaj zarządzania, tak samo jako inny, zwany six sigma (http://abk.pl/oferta/six-sigma/) w praktyce oznaczają takie schematy działania, które mogą być polecane w każdym przypadku. 6 sigma oznacza po prostu strategię poprawiania jakości, jaka opiera się co prawda na nieco bardziej zagmatwanych założeniach (jak odchylenie standardowe itp.), z drugiej strony jednakże zarzuca się tej metodzie zbył mały poziom nowatorskości. Natomiast pierwszy z wymienionych modeli zarządzania opiera się na prostej likwidacji czynników, które prowadzą do strat. Zdaje się, że często sporą część takich założeń osoby, jakie zajmują się zróżnicowanego typu kierownictwem znają niejako same z siebie. Jednak często potrzebne może się okazać wspomagające usystematyzowanie posiadanej wiedzy, które ponadto pozwoli dodatkowo ją uporządkować.


Następne teksty

Księgarnia to nie tylko literatura piękna

przekrój - ubrania
Twórca artykułu: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu z nas książki kojarzą się całkiem jednoznacznie - z obligatoryjnymi lekturami z zajęć licealnych, na których przeanalizowanie ze zrozumieniem przeważnie byliśmy zbyt niedojrzali. Jednak w salonach tego rodzaju odszukamy także inne tytuły, które z upływem czasu zaczynają zajmować znacznie więcej miejsca. Dla osób które lubią podróżować, czy to palcem po globusie czy w rzeczywistości, bardzo interesującym fenomenem są wydawnictwa podróżnicze. Z kolei osoby, które interesują się wiedza różnego typu, niezwykle ochoczo ją pogłębią przeglądając wszelkiego typu czasopisma i literature historyczną.

Jeśli będziemy posiadali takie usystematyzowane wiadomości, bez wątpienia dostrzeżemy różnicę w jakości współpracy z innymi ludźmi, dodatkowo wykorzystywaną w zwyczajnych, codziennych sytuacjach z jakimi się spotykamy. Dlatego często nie warto zniechęcać się do uczenia z tak banalnych powodów, jak na przykład zupełna nieznajomość danego zagadnienia, gdyż łatwo możemy to zmienić. Podsumowując, warto uczyć w każdym wieku.
Autor http://www.abk.pl/
2014/11/28, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.