Działania marketingowe na bieżąco się rozwijają i przynoszą coraz to skuteczniejsze metody na zdobycie klienta

Nowością a równocześnie hitem ostatnich zmagań w tym zakresie jest wykorzystane narzędzia jakim jest program lojalnościowy. Dlaczego okazał się on strzałem w dziesiątkę? Badania przeprowadzane na rynku pokazują, że przedsiębiorstwa, które wykorzystują tą metodę uzyskują większą sprzedaż, a klienci z kolei zyskują w związku z tym profity.
programy lojalnościowe
Już od dawna wiadomo, że aby kogoś zatrzymać na dłużej trzeba go do siebie przyciągnąć i w pewnym sensie uzależnić od siebie. Ludzie potrafią uzależnić się od używek, od innych ludzi, ale jak się okazuje również od określonych czynności, zachowań, przyzwyczajeń i tym podobne. Jedni nie pojadą do pracy dopóki nie wypiją kawy, inni muszą stale być w związku uciekając w ten sposób przed samotnością, a jeszcze inni nie mogą żyć bez ryzyka i poczucia stałej ekscytacji. Takie zachowania, czy przyzwyczajenia dobrze znają spece od marketingu wykorzystującym tego rodzaju mechanizm także do zwiększenia sprzedaży.


Jak bowiem nie inaczej przyciągnąć klienta jak poprzez zaoferowanie mu wielu korzyści i profitów, jeżeli tylko zdecyduje się korzystać z naszych usług? Programy lojalnościowe (Zobacz więcej) to doskonały sposób na to, żeby nie tylko przyciągnąć klienta, ale i go zatrzymać, a nawet uzależnić od siebie. Program lojalnościowy działa jak skuteczna machina, gdzie wszystko ma ze sobą współpracować. Program ma być partnerski, czyli jednym słowem korzyści ma odnosić każda ze stron: firma gdyż może liczyć na stałych, lojalnych klientów, natomiast klienci dlatego, że mogą otrzymać premie i zniżki.


Następne teksty

Systemy lojalnościowe przez zadowolenie klienta pozwalają generować zysk finansowy

Business work
Twórca artykułu: Victor1558
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach realizowane są różnorodne czynności marketingowe, które mają wpłynąć na doskonałe relacje z klientem, które także powinny trwać jak najdłużej. To daje możliwość nieustannie wytwarzać przychód finansowy, gdyż każdy zadowolony klient będzie chętniej i dużo częściej korzystał z usług danej firmy, czy również polecanych przez nią produktów. W tym celu sporo przedsiębiorstw stosuje różnorodne programy, które opierają się na stworzeniu pozytywnych relacji z klientem i również zagwarantowaniem mu profesjonalnej obsługi, jaka przełoży się na jego radość i uznanie.


reklama na przystanku
Twórca artykułu: Style Raw
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mechanizm tego rodzaju jak się okazuje jest niezwykle skuteczny – około połowa Polaków przyznaje, że posiada kartę stałego klienta bądź korzysta z jakiś programów lojalnościowych polegających na gromadzeniu punktów i tak dalej. Tego rodzaju mechanizm daje więc korzyści nie tylko dlatego, że wydaje się mniej pieniędzy, ale i dlatego, że gwarantuje się pewność, której w dzisiejszym świecie tak wielu ludziom brakuje – jakiej pewności? Że jeśli będzie się lojalnym i oddanym klientem, zostanie się za to ostatecznie rzeczywiście nagrodzonym i nasze działania nie pójdą na marne.
2014/10/28, 16:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.