Znajomość języka obcego to dzisiaj coś niezbędnego. A czy Ty znasz jakiś język?

Spośród wielu różnych zdolności, jakie warto posiadać w dzisiejszych czasach na specjalną uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że chodzi przede wszystkim o angielski, gdyż cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co oznacza, iż nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się w nim porozumieć. To międzynarodowy język. Wielu z nas pragnęłoby jednocześnie go znać na lepszym poziomie. Jak tego dokonać?

nauka języka obcego
Twórca artykułu: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedyś światowym językiem była łacina, później język francuski, obecnie jest język angielski. Wielu twierdzi, iż w przyszłych latach takim językiem stanie się chiński, więc już korzystniej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, dzisiaj jednak bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W naszym kraju znają go szczególnie młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli doświadczeń z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc język całkowicie z odmiennej grupy językowej (naszej), natomiast język angielski to język germański.


Następne teksty

Dobry słownik polsko portugalski

flaga portugalska
Zainspirowane przez: pixabay.com
Żeby być rzetelnym translatorem nie wystarczy jedynie znać język. Solidny tłumacz powinien absolutnie pojmować zawartość interpretowanego przekazu, być na bieżąco z terminologią w danym języku, bezustannie się dokształcać z każdej sfery. Nie wystarcza już wielka liczba leksykonów tematycznych zakupionych w księgarniach. W tej chwili wielu translatorów korzysta ze specjalnych programów upraszczających uprawianie szybszego tłumaczenia.

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o starszych osobach) nie jest w stanie się dobrze go nauczyć, no chyba, że ktoś musi to zrobić, bo niezbędny jest on w pracy czy w innej sytuacji. Jak pokazuje życie jest to możliwe. Systematyczna nauka języka angielskiego nie jest więc taka ciężka, jak się wydaje, najkorzystniej zacząć od własnych metod, uczyć się jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, iż jeżeli pragniemy osiągnąć pewne rezultaty potrzeba regularności. To podobnie, jak w wypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie zobaczymy żadnych efektów. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku. Powinniśmy przyswajać dużo słówek, przykładowo korzystając z fiszek, oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak posługiwanie się językiem obcym w normalnych sytuacjach życiowych.

Wiele osób istotnie tak się szybko uczy, bo w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu ważna informacja, że można, więc ta czynność wchodzi w nawyk. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest bardzo trudne i stresujące, jednak jeśli pragniemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.
2014/11/12, 09:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.