Porozmawiajmy o termometrach

Na dworze, w domu, na oknie… Wszędzie dostrzegamy termometry. Te wewnętrzne stoją na regale, poza ciepłotą w domu mierzą także ciśnienie, pochmurność i szansę na opady, zewnętrzne natomiast, najczęściej przywieszane są na oknie lub przyklejane na szybę oznajmiają, jakie warunki są na zewnątrz.
Można również kupić specjalistyczny sprzęt i zbudować sobie na podwórku stację meteorologiczną która dokładnie będzie mierzyła temperaturę, lecz to raczej oferta dla prawdziwych zapaleńców.

Następne teksty

Jaka jest najbardziej innowacyjna Platforma przetargowa? Przeczytaj

przedsiębiorca
Twórca artykułu: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak to bywa z tymi przetargami? Nie wszyscy orientują się do końca w tej kwestii, ale rzeczywistość jest taka, że nie każdy musi się orientować. Najistotniejsze, by firmy, które chcą wziąć udział w przetargach trzymały rękę na pulsie.


Większość z nas zostanie przy najprostszym i niezbyt kosztownym termometrze. Nie ma co się dziwić, temperatura. co prawda, istotna rzecz, ale bez przesady, jeśli zobaczymy, iż na dworze mrozi, to nie obchodzi nas, czy jest minus pięć czy minus siedem, najistotniejsza jest informacja, że musimy się odpowiednio ubrać. Jeśli jednakże wybierzesz taki w najmniejszym stopniu zaawansowany sprzęt powinieneś być przygotowany, że temperatura będzie niedokładna, co prawda, margines błędu może być drobny (w granicach błędu) albo trochę większy (powiedzmy plus minus pięć stopni).
pomiar temperatury
Miejmy na uwadze jednakowoż, iż jeśli taki błąd jest za poważny to należy wymienić wadliwy sprzęt, gdyż zbyt znaczne różnice to już trochę przesada, nawet w przypadku taniego sprzętu.

Termometr wewnętrzny czy zewnętrzny to nie jest rozbudowany sprzęt typu termoaparatura czy czujnik temperatury stosowany w niektórych gałęziach przemysłu (szczegóły na http://www.termoaparatura.com.pl/), jednocześnie może warto czasami zainwestować w coś bardziej porządnego, jeśli nie chcesz tracić oszczędności możesz też sprawdzać temperaturę w Internecie.


Powstaje coraz większa ilość stron internetowych, gdzie możesz śledzić temperaturę przez całą dobę. A to nie jedyna zaleta: sprawdzisz również ciśnienie, zachmurzenie, temperaturę faktycznie odczuwalną, możesz też prześledzić, czy do twojej okolicy nadchodzi burza. W sezonie letnim jest to bardzo pomocne narzędzie. Miejmy na uwadze jednak, a odnosi się to szczególnie do osób, które posiadają zwyczajne termometry, że to co widzimy na termometrze, a to jaką wartość temperatury poczujemy na zewnątrz, to dwie różne dziedziny. Wszystko to za sprawą wiatru i wilgotności, przykładowo w zimę przy temperaturze minus dwóch stopni i sile wiatru na poziomie 50km/h odczujemy zdecydowanie silniejszy mróz niż gdyby było bezwietrznie. Tak samo ma się sprawa z wilgotnością powietrza. Trzydzieści stopni w lato przy niskiej wilgotności jest łatwiejsze do zaakceptowania niż identyczna wartość temperatury przy wysokiej wilgotności.
2014/10/27, 15:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.