Na czym nie powinniśmy oszczędzać?

Oszczędzanie – rzecz święta. Jednak, nie w każdej sytuacji tego typu forma szanowania oszczędności popłaca. Można rzecz jasna zaoszczędzić na jedzeniu, na chemii, na autobusach czy paliwie jeżdżąc do pracy rowerem, nie wolno jednakże w tej dziedzinie przekroczyć kilku granic, parę dziedzin, w których oszczędzanie zamiast się opłacać sprawi nam kłopoty. O których dziedzinach mowa?
oszczędzanie pieniędzy
Twórca artykułu: 401(K) 2012
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie oszczędzajmy na swojej edukacji. Może brzmi to dość niejasno, lecz postaram się wytłumaczyć to zagadnienie. Weźmy na przykład jakieś nasze zainteresowanie, pasję, jaką chcemy rozwijać. Wierzymy, czujemy podświadomie, że to jest nasze przeznaczenie, które nie dość, iż może przynieść pieniądze, to oferuje coś istotniejszego: spełnienie z tego, co się robi. Ale jak wszyscy wiemy, pasja to niemały koszt, tak więc kiedy pojawia się kwestia nabycia nowej książki lub szkolenia, szybko przeliczamy, ile nas to wyniesie i… często rezygnujemy. To złe podejście, na pasji, naszym zawodowym spełnieniu nie należy oszczędzać. Inwestycja we własny rozwój, to najlepszy prognostyk na przyszłość.

Następne teksty

Jak kupić dobry plecak do szkoły dla dziecka, najważniejsze aspekty podczas wybierania.

uczniowie
Twórca artykułu: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Końcówka wakacji to dla wielu rodziców okres dużych zakupów, w tym czasie przecież muszą oni zakupić dla swoich dzieci całą konieczną wyprawkę na nowy rok szkolny. A do zakupienia jest naprawdę dużo, bo sam zestaw podręczników to koszt przynajmniej kilkuset złotych, a dochodzą przecież do tego różnego rodzaju bloki, pióra, długopisy i pozostałe akcesoria do malowania, rysowania i pisania.


Nie powinniśmy też rezygnować z ubezpieczeń. Wielu ludzi to bagatelizuje, twierdząc, iż przecież nic się nie stanie, iż nie ma sensu myśleć o przyszłości, że przecież nawet jak coś się wydarzy, to jakoś będzie. A później zjawia się niespodziewanie nieszczęście (wypadek, czynnik losowy, powódź) i… jest płacz i niedowierzanie. Miejmy więc na uwadze, iż ubezpieczenie jest naszą pewnością na przyszłość. Ubezpieczenie majątku (optimal-finance.pl/ubezpieczenia-majatkowe.html), zdrowotne czy turystyczne czy inne dostępne choćby w markecie ubezpieczeń, to polisa, którą należy posiadać.

No i przede wszystkim nie powinniśmy oszczędzać na naszych pociechach. Dzieci mają głowy pełne pomysłów, mają w sobie euforię i pasję, którą powinniśmy pozwalać im ją rozwijać. Jeśli widzimy, że nasze dziecko coś angażuje nie odmawiajmy mu możliwości poszerzania nowej wiedzy. Chce książkę czy grę, jaka rozwija wyobraźnię? Kupmy! Chce pojechać w jakieś miejsce? Zabierzmy go tam! Oczywiście, nie mówimy tu o kaprysach, lecz o racjonalnym gospodarowaniu dziecięcym entuzjazmem, takie coś bowiem może przeistoczyć się w najprawdziwszą pasję życiową naszego dziecka.

Pewnie każdy z nas trochę oszczędza, to przecież zupełnie zwyczajne. Na brak oszczędzania mogą sobie pozwolić chyba tylko najbardziej zamożni. Jednocześnie, warto szanować pieniądze na rzeczach mało istotnych, codziennego użytku, a z drugiej strony nie oszczędzać na naprawdę ważnych sprawach, które mogą przynieść konkretne efekty w przyszłości.
2014/09/11, 15:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.