Posiadam firmę i idę na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe mamy zakładały swoją działalność gospodarczą i to faktycznie bardzo dużo matek tak robiło. Dlaczego? Bo potem dostawały spore pieniądze. Ale trcohe się pozmieniało w normach prawnych, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która posiada firmę, są o dużo mniejsze. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej
Twórca artykułu: Ministerio de Cultura de la Nación
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W 2015 roku istotny okazuje się czas, przez jaki składki były uiszczane i wysokość tych składek (więcej wyjaśnień w tym artykule). Najistotniejsze zasiłki macierzyńskie otrzymają te kobiety, które przez rok uiszczały najwyższe kwoty, w innym przypadku wszystko jest przeliczone podług określonych norm, przez co zasiłek macierzyński jest o wiele niższy niż w poprzednich latach.

Zakładanie własnej firmy Jeśli chcemy prowadzić własną działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć dobry pomysł. Dziś nie można pomyśleć o następnej zwyczajnej kawiarni, czy księgarni. Obecnie należy posiadać pomysł na to, jak się wyróżnić na tle konkurencji. Gdy posiadamy już pomysł i zrobiliśmy biznes plan, albo jakąś sensowną prognozę działań, to powinniśmy, po prostu, założyć firmę.

Następne teksty

Bardzo atrakcyjne możliwości bankowości w Polsce.

smartfon
Twórca artykułu: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedynym z najnowszych a także najenergiczniej kształtującym się sektorem ostatnich lat jest gałąź bankowości elektronicznej. To tutaj dużo ludzi dostrzega swoją przyszłość, to tutaj dużo ludzi zapatruje swoją możliwość na pozyskanie regularnego zatrudnienia a także dobrych możliwości na bytowanie. Stąd też obecny temat chciałabym poświęcić na opisanie , w jaki sposób aktualnie prezentuje się filar bankowości w Polsce.


Jednak w naszym kraju kwestia jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym. Bo co z tego, że wydaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, skoro okazuje się, że nie możemy przekonać do tego zamysłu placówki bankowej, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie środków. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy rozmyślać o tym, żeby zakładać firmę. Czy może powinniśmy mieć już założoną firmę, by wtedy móc iść do banku.
Jednak, jeśli bank nie zechce udzielić nam kredytu, to, po, co mamy ogółem zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najważniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeśli nie zaczniemy krok za krokiem, to nie będziemy mieli świadomości jak to będzie się działo w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko trzeba wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta zależy jedynie od naszej kreatywności. Dobrze popytać innych biznesmenów, jak zakładali własne przedsiębiorstwa, na jakich zasadach najsensowniej działać. To okaże się pomocne przy poznaniu rynku i damy radę wyszukać najlepszą opcję dla nas przynajmniej na początku. Więcej na www.cenabiznesu.pl
2019/10/21, 13:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.