Jaką szkołę ma wybrać uczeń w celu kontunuacji nauki po ukończeniu nauki w szkole gimnazjalnej.

Kiedy nastolatek zakańcza kolejny poziom edukacji którym jest ukończenie gimnazjum, stoi przed nim ważny wybór. Do teraz nauka przebiegała niezależnie od gimnazjalisty. Chodziło się do przedszkola lub do "zerówki", podstawówki a później do gimnazjum. Kolejne te fazy są obowiązkowe i konieczne jest kolejno do nich chodzić.

nauka
Twórca artykułu: brewbooks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Teraz, gdy uczeń kończy trzecią klasę gimnazjum ma nareszcie tę możliwość by dokonać wyboru, który niewątpliwie wpłynie na jego przyszłość. By wybrać stosowną szkołę np. liceum wrocław, przede wszystkim konieczne jest aby poznać siebie. Należy po prostu odpowiedzieć sobie na pytania w sprawie swojej osobowości. Jaki jesteś, co lubisz robić, w czym jesteś akuratny? Czym się zajmujesz, jakie masz zainteresowania, jakie zajęcia sprawiają Ci przyjemność? Można samodzielnie korzystać z testów osobowości które są osiągalne w wielu czasopismach młodzieżowych i na różnych stronach internetowych. Można zwrócić się o poradę do specjalisty - psychologa, pedagoga lub radcy zawodowego.

Kolejnie trzeba by było poukładać wiadomości na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Można wybrać trzy odmiany szkół.

W zasadniczej szkole zawodowej nauka trwa 2 lub 3 lata w zależności od zawodu jakiego chcesz się nauczyć. Prócz tradycyjnych przedmiotów szkolnych nauczasz się tematów zawodowych i masz przystosowanie zawodowe, czyli tzw. "praktyki" od razu w zakładach pracy
liceum wrocław zobacz
Twórca artykułu: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
lub stosownie przystosowanych warsztatach szkolnych. Nauka w zasadniczej szkole zawodowej zakończona jest egzaminem zawodowym (teoretycznym i z praktyki). Dobrze zdany egzamin pozwala używać tytuł "czeladnik" i dają możliwość rozpoczęcia pracy w wyuczonym kierunku. Można kontynuować naukę w zaocznej szkole średniej dla osób pełnoletnich i zdobyć maturę.

W technikum edukacja trwa 4 lata i zakończona jest maturą i egzaminem zawodowym. Nabywamy tutaj wiedzę ogólną i zdolności zawodowe przystosowujące do pracy w wybranym kierunku. Dobrze zdane testy i matura uprawniają do stosowania tytułu "technik" oraz umożliwiają podjęcia pracy w wyedukowanym kierunku. Można prowadzić naukę na wybranym kierunku studiów nie koniecznie związanym z zawodem, którego wyuczyłeś się w technikum.

W liceum ogólnokształcącym np. jeżeli wstukamy w internet hasło liceum wrocław, lub rekrutacja szkoła ponadgimnazjalna wrocław dowiemy się, że edukacja trwa 3 lata i kończy się egzaminem dojrzałości. Zdobywamy tutaj wiedzę ogólną z głównych przedmiotów i przygotowujemy się do studiowania.
2014/11/26, 09:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.