Jakimi sposobami dobrze nauczyć się języka obcego?

Większa część z nas, wspominając studenckie lata, zgodzi się niechybnie ze stwierdzeniem, że język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie udało się opanować dwa dni przed sesją . Osiągniecie wprawy językowej wymaga dłuższego czasu systematycznej pracy oraz determinacji. Predyspozycje językowe a także intensywność kontaktu z językiem grają tutaj ważną rolę, nie są to jednakże czynniki, które przesądzają o sukcesie, albowiem dzięki egzekwowaniu sprawdzonych zasad a także wytrwałości języka może nauczyć się każdy!

nauka języków
Twórca artykułu: Sarah Joy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na początek odpowiedz sobie na zapytanie z jakiej przyczyny pragniesz się uczyć. Jaka może być Twoja motywacja. Czy język obcy będzie Ci potrzebny w pracy? W szkole? W podróżach służbowych? Może fascynuje Cię twórczość literacka danego obszaru językowego? A może Twe fascynacje mają zakres bardziej osobisty? Wytyczna numer jeden opiewa: żeby się nauczyć, musisz faktycznie chcieć! Postaraj się, by nauka była dla Ciebie przyjemnością. To na pewno przełoży się na wyższe zaangażowanie. Uważnie wybierz zatem kursy językowe za granicą i nauczyciela, jaki sprawi, iż zajęcia będą dla Ciebie jednym z ulubionych punktów Twojego tygodniowego kalendarza. Bierz aktywny udział w lekcjach. Wyznacz sobie rzeczowe cele oraz systematycznie je spełniaj. Zastanów się, co chcesz uzyskać po czym zasięgnij wskazówki doświadczonego nauczyciela, ile czasu będziesz potrzebować, ażeby je zrealizować. Regularnie uczęszczaj na zajęcia oraz systematycznie powtarzaj materiał z lekcji. 10 minut codziennej regularnej pracy da lepsze rezultaty, aniżeli dwugodzinna "sesja" raz w tygodniu. Wypracuj sobie własne sposoby pracy oraz zastanów się, co dobrze sprawdza się w Twoim przypadku - -> tutaj. Każdego dnia naucz się kilku nowych słówek - jeśli codziennie opanujesz 5, wtenczas już po roku Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący.


Następne teksty

Zajęcia z wielu przedmiotów

Twórca artykułu: Platu Korepetycje
Profesja pedagoga w naszym kraju nie jest wystarczająco szanowana. Można to stwierdzić, spoglądając na standardowe płace w tym zawodzie. To niesamowity dramat, że osoby, które wykonują tak istotne dla państwa zadania, mają tak małe wynagrodzenia.

kursy za granicą
Zainspirowane przez: pixabay
Co dwa tygodnie przeczytaj książkę na właściwym dla Ciebie pułapie zaawansowania. Dobra szkoła (technikum warszawa) językowa zazwyczaj udziela swoim słuchaczom tzw. "graded readers" to znaczy uproszczone wersje znanych dzieł literackich. W tenże sposób aktywizujesz i utrwalasz poznane wcześniej słownictwo ubogacasz swój język.

Przyda Ci się kompleksowe opracowanie (http://www.angelka.pl) tego tematu? Więc nie ociągaj się i zaloguj się do kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo drobiazgowe informacje.

Wyjeżdżaj na obozy językowe. Oglądaj anglojęzyczne filmy. Jeżeli mało rozumiesz, tym bardziej powinieneś to robić, bo praktyka czyni mistrza Przekonasz się, że z czasem będzie Ci coraz to łatwiej. Selekcjonuj filmy, które Cię ciekawią. Kiedy oglądasz płyty DVD, włączaj angielskie teksty. Jeśli jest taka możliwość, opłaca się też jeździć na wyjazdy do obcych krajów - zobacz szczegóły.
2019/05/18, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.