Popołudniowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie można posłać malucha?

Kiedy zaczyna się wrzesień sporo rodziców zaczyna szukać zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od zajęć sportowych po plastyczne, przyrodnicze i taneczne. Jest także bardzo szeroka oferta lekcji językowych. Dokąd warto zapisać malucha?

szkoła
Twórca artykułu: North Devon Council
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla dzieci i młodzieży, szczególnie tych popularnych języka polskiego czy niemieckiego, są bardzo częste. Już dawno minęło myślenie, iż polskiego możemy zacząć się uczyć gdy zaczynamy naukę w pierwszej klasie. Obecnie na kurs polskiego chodzą już dzieci, żeby osłuchiwały się i uczyły poprawnej wymowy od najmłodszych lat. Najczęściej wybiera się dla nich szkołę językową. Są miejsca, jakie uczą określoną metodą już kilku miesięczne szkraby. Szkoła językowa zapewnia regularne zajęcia i oswajanie się z językiem od najmłodszych lat - kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Następne teksty

Jakimi sposobami dobrze nauczyć się języka obcego?

szkoła językowa
Twórca artykułu: Kaplan International
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większość z nas, wspominając studenckie lata, zgodzi się zapewne ze stwierdzeniem, iż język obcy był jedynym przedmiotem, którego nie dało się opanować 2 dni przed sesją egzaminacyjną. Osiągniecie biegłości językowej wymaga dłuższego okresu metodycznej pracy oraz determinacji. Indywidualne zdolności a także intensywność kontaktu z językiem odgrywają tu istotną rolę, nie są to jednak elementy, jakie przesądzają o sukcesie, albowiem dzięki egzekwowaniu sprawdzonych reguł a także konsekwencji języka może się nauczyć każdy!


Choć kurs polskiego w certyfikowanej szkole, znanej na całym świecie, nie jest tani, dobrze jest zapisać malucha i pilnie śledzić postęp w nauce. Jeśli namawiamy naszą pociechę do śpiewania piosenek, odgadywania słówek lub nazywania rzeczy z naszego otoczenia, stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla dzieci często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ instytucje te podlegają władzom miasta i z funduszy miasta są finansowane, kursy te bardzo często mają dość niską cenę. Niestety, czasami przenosi się to na jakość uczenia. Czasem kilkoro rodziców mieszkających po sąsiedzku decyduje się na zatrudnienie polonistę na godzinę czy dwie w tygodniu, aby przyjeżdżał do grupki maluchów.


dziecko w trakcie nauki
Twórca artykułu: Luis Vidal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie na pewno przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, ale wygląda na to, iż to popularny sposób studentów filologii polskiej na dorobienie sobie. Ale młodzi ludzie nie zawsze przygotowani są do nauki języka małych dzieci i zdarza się, że student dopiero sam musi nauczyć się na swoich uczniach, jak uczyć. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła (korepetycje informatyka) językowa. Jeśli z powodzeniem prowadzi swoje kursy językowe od lat, z pewnością może poszczycić się nie tylko ogromną rzeszą zadowolonych i wykształconych językowo uczniów, ale także liczbą słów do opanowania w ciągu roku, sprawdzonymi materiałami i nauczycielami predestynowanymi do pracy z maluchami.


2023/01/18, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.