Znak towarowy w naszej ojczyźnie

Znak towarowy zapewnia możliwość szybkiej identyfikacji konkretnego produktu czy też usługi jako pochodzącego od danego biznesmena.


Jest nim wszelkie oznaczenie, jakie można zaprezentować w sposób graficzny, jeżeli owo oznaczenie służy odróżnianiu od siebie produktów oraz usług wywodzących się od przeróżnych przedsiębiorców.


W związku z tym, iż znak towarowy pełni tak ważną funkcję w biznesie, regulowany jest regulacjami prawa, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. W naszym kraju wiąże Ustawa prawo przemysłowej własności i – jako iż Rzeczpospolita Polska jest członkiem Wspólnoty Europejskiej – unijne rozporządzenie o wspólnotowym symbolu towarowym.przejrzyj ofertę darmowy program do rozliczania pit za 2020 darmowy program do rozliczania pit za 2020Oba akty prawne przewidują możność rejestracji towarowego symbolu, dzięki temu służą ochronie symboli towarowych.


Następne teksty

Co to jest controlling, czyli skuteczne budżetowanie przedsiębiorstwa

Biznesmen w pracy
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kontrolowanie środków finansowych jest kluczowym aspektem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Ciężko sobie wyobrazić szefostwo firmy, która odnosi rynkowy sukces i wzrasta finansowo bez skutecznych analityczno-zarządczych decyzji. Rzadko kiedy sukces przedsiębiorstwa jest skutkiem pokerowej zagrywki lub splotu przyjaznych warunków.


kupony rabatowe
Twórca artykułu: Carol Pyles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ochrona znaku towarowego to wyłączne używanie symbolu towarowego w sposób zarobkowy. W praktyce oznacza to, że tego konkretnego symbolu towarowego może użytkować wyłącznie osoba czy też firma, która zarejestrowała w urzędzie znaktowarowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu ów znak towarowy możemy bez obaw lokować na swoich wyrobach bądź na ich opakowaniach jak też wprowadzić je do obrotu pod tym symbolem towarowym. Na znaku towarowym zarobić możesz jeszcze na inne sposoby, np.

Czyżbyś miał ochotę otrzymać więcej newsów na ten ciekawy temat? Potrzebujesz szczegółów? Zatem kliknij i sprawdź (www.pap.pl/mediaroom/842979,pomagaja-polakom-splacic-swoje-dlugi.html) - kolejne posty czekają na Ciebie.

znak ten możemy sprzedać czy też użyczyć licencji na jego stosowanie.


Co więcej, w razie naruszenia prawa do zarejestrowanego w urzędzie symbolu towarowego, w szczególności poprzez stosowanie przez konkurenta znaku identycznego czy też podobnego, osobie, która ma ochronne prawo na symbol towarowy przypada: prawo do żądania zaniechania naruszeń, wydania pozyskanych korzyści a także gratyfikację opłat licencyjnych za okres bezprawnego użytkowania znaku.
2021/06/08, 08:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.