Z jakiego powodu w wielu sytuacjach badania opinii konsumentów są tak ważne dla firm.

Każde dobrze zarządzane przedsiębiorstwo będzie dążyło do tego, aby sprzedawać odpowiednio dużo swoich usług czy produktów. Metod na to jest sporo, część firm idzie idą w stronę zdobycia jak największej ilości nowych odbiorców, zupełnie się nie przejmując ich lojalnością, za to inne właśnie na tę lojalność stawiają jako najważniejszą wartość. Dużo można dyskutować, która z koncepcji jest lepsza, każda z nich będzie miała grupę zwolenników i przeciwników.


praca w agencji marketingowej
Twórca artykułu: Open Knowledge Foundation Deutschland
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak się myśli o długofalowym rozwoju i zdobyciu odpowiedniego rynku, to jednak budowa odpowiednich relacji z klientami i pozyskanie ich przychylności ma zdecydowanie większe znaczenie. Jak wykazują rozmaite badania marketingowe klienta bardzo prosto można zachęcić, ale dużo trudniej zatrzymać. Jeżeli jednak będzie to udane, to da to firmie dużo więcej korzyści, niż nawet bardziej liczne grono kupujących, którzy skusili się jednorazowo na ofertę firmy, ale z powodu niezbyt dużego zadowolenia z obsługi czy też samego produktu na pewno o drugim razie nie pomyślą. secretclient.com


e-marketing
Twórca artykułu: Rafiq Phillips
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Satysfakcja i zadowolenie klientów mają szczególne znaczenie głównie przy budowaniu reputacji firmy i w czasie planowania długich relacji. Jak się okazuje się często, klienci bardzo często będą się dzielić negatywnymi i pozytywnymi opiniami, i to, jak firma będzie oceniana ma spore znaczenie dla jej wizerunku. Dlatego też coraz częściej stosuje się najróżniejsze techniki w celu ocenienia satysfakcji i lojalności klientów, badania jakości sprzedaży czy też opinii na temat produktów i usług. Coraz powszechniejsze są na przykład badanie klientów, dzięki jakim można zdobyć dużą wiedzę. Tego typu badania wykonywane są wieloma różnymi metodami. Niezwykle popularne są na przykład rozmaite formularze i ankiety, często wykorzystuje się także grupowe i bezpośrednie wywiady. W czasie nich klienci powinni udzielać informacji na odpowiedni zestaw pytań, ale także będą informować o swoich spostrzeżeniach i odczuciach. Jeśli firma zechce wyciągnąć z tych badań odpowiednie wnioski, to na pewno przyniosą one spore korzyści.
2018/07/11, 22:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.