Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

Symbol towarowy jest to określenie i logo produktu. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwą konkurencją.


Jeżeli przedsiębiorstwo uzna, że wystarczy jej ochrona znaku towarowego na terytorium naszej ojczyzny, winna zarejestrować go w Urzędzie Patentowym.


Jeżeli chodzi o znak towarowy rejestracja nie będzie trudna. Rejestracja znaku towarowego na terenie Naszej ojczyzny kosztuje 1.750 - 3.750 złotych.

Ciekawy artykuł, nie uważasz? Jeżeli więc masz chęć poznać podobny serwis, sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy, to też może Ci się spodobać.

W owym celu przede wszystkim warto sprawdzić, czy ów wzór nie jest już zarezerwowany przez innego biznesmena. Możesz to zrobić przez sieć: Urząd Patentowy udostępnia specjalną wyszukiwarkę.


market
Twórca artykułu: Fan of Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Czym jest symbol towarowy? Znakiem towarowym może być każde oznaczenie, które możemy przedstawić w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takowe nadaje się do odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od produktów innego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym jest w szczególności termin, szkic, motyw zdobniczy, kolorystyczna kompozycja, forma przestrzenna, w tym forma artykułu bądź zapakowania, a również melodia bądź inny dźwiękowy sygnał. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego dominuje opinia, że za znak towarowy nie można zaś co do zasady uznać mieszanki smakowej ani pojedynczego odcienia.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu odnaleźć potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odnośnik. Naprawdę zalecamy ten serwis każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Prawo osłonowe na znak towarowy udzielane jest na mocy orzeczeń administracyjnej Urzędu Patentowego na czas dziesięciu lat. Na wniosek uprawomocnionego prawo osłonowe może zostać przeciągnięte na następne okresy dziesięcioletnie.


Następne teksty

Wiesz na czym polega interim management? Interim management, to nowoczesne rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa ilość firm i menadżerów.

Spotkania biznesowe
Twórca artykułu: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Być może spotkałeś się już z tym terminem, ale niezupełnie zdajesz sobie sprawę, co pod nim się kryje. Jeżeli jednak interesujesz się zagadnieniami powiązanymi z zarządzaniem firmą, to ten artykuł na pewno Cię zainteresuje. Chcąc w jak najprostszy sposób wyjaśnić, czym jest interim management, można powiedzieć, że jest to korporacja pośrednicząca pomiędzy managerami, a przedstawicielami innych firm.


Biznesmen obligatoryjnie musi zamieścić w składanym formularzu wykaz towarów lub usług a także wyznaczyć odpowiednie klasy towarowe lub usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.
2021/02/20, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.