Rodzaje szkoleń BHP

Rozróżnia się wstępne a także okresowe szkolenia BHP. Bez wstępnego instruktażu BHP zatrudniony nie może przystąpić do pełnienia czynności. Obowiązek przeprowadzenia instruktaży tyczy się także chlebodawcy. Szkoleniu BHP w przedsiębiorstwie podlegają wszyscy pracownicy, bez względu na stanowisko oraz typ wykonywanej pracy. Obowiązek tenże dotyczy również praktykantów jak również samego chlebodawcy.
szkolenie
Twórca artykułu: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przepisy prawa pracy przewidują 2 warianty instruktaży BHP: wstępne oraz okresowe. To pierwsze szkolenie pracodawca zobowiązany jest przeprowadzić przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Zgodnie z prawem pracy pracownika nie wolno dopuścić do pracy, do której wykonywania nie ma on potrzebnych umiejętności, a także zadowalającej znajomości prawa oraz zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Pracodawca jest zobowiązany zapewnić przeszkolenie pracobiorcy w obszarze BHP - usługi - przed dopuszczeniem go do pracy. Szkolenie wstępne musi składać się z instruktażu ogólnego.

W trakcie instruktażu ogólnego pracownik powinien zaznajomić się z regulacjami dotyczącymi BHP - http://www.bhpprofesjonalnie.pl/ - mieszczącymi się w regulaminie pracy. Dodatkowo w
szkolenie
Twórca artykułu: University of the Fraser Valley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
czasie tego instruktażu pracobiorca zaznajamia się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Czas szkolenia nie powinien być krótszy niż 90 minut. Instruktaż stanowiskowy, jak określenie wskazuje, winien odbyć się na stanowisku pracy. W jego trakcie pracownik zaznajamia się ze sposobami bezpiecznego wykonywania pracy, zagrożeniami występującymi na tymże stanowisku i metodami ochrony przed nimi. Czas trwania szkolenia winien być zależny od przygotowania zawodowego pracobiorcy, stażu pracy jak też zachodzących na stanowisku zagrożeń.


Następne teksty

Zorganizuj wyjazd integracyjny dla swoich pracowników - wyszukaj hotel z salami szkoleniowymi we Wrocławiu

szkolenie
Twórca artykułu: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jesteś posiadaczem dużej i ultranowoczesnej firmy? Jeżeli tak, to nie powinieneś zapomnieć o tym, by cyklicznie planować dla swoich fachowców wykłady , a także wyjazdy integracyjne. Jest to niesłychanie ważne, bowiem tylko w tym czasie praca będzie sprawna i efektywna. Każdy zaangażowany na pewno chciałby spędzić czas ze swoimi kolegami poza miejscem pracy.


Szkolenia periodyczne przeprowadzane są w trakcie zatrudnienia. Mają one na celu usystematyzowanie uzyskanej wcześniej wiedzy z zakresu BHP a także zapoznanie z nowymi przepisami. Częstotliwość szkoleń zależna jest od typu i warunków realizowanej pracy. Mogą być one realizowane w formie kursu lub samokształcenia kierowanego. Odbycie szkolenia przez pracobiorcę winno być odnotowane na piśmie a także przechowywane w aktach osobowych pracownika. By odnaleźć interesujące cię szkolenia wystarczy wbić w przeglądarce: szkolenia BHP w Poznaniu lub szkolenia BHP we Wrocławiu.
2017/09/18, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.