Coaching - pomysł na życie

Współczesny świat nas nie rozpieszcza. Wręcz odwrotnie, wszędzie czekają na nas rozmaite stresujące sytuacje, którym trzeba stawić czoło. Bardzo dużo nerwów tracimy w naszej pracy. Odczuwamy potężną presję ze strony kierownictwa, chcemy dać z siebie jak najwięcej, zwykle kosztem własnego życia osobistego.
Kilka słów o coachingu
Twórca artykułu: www.istockphoto.com
Zainspirowane przez: www.istockphoto.com
Wyrażamy zgodę na wszystkie nadgodziny, mając nadzieję, że nasz szef doceni naszą ofiarę i zyskamy podwyżkę. Ale wraz z opuszczeniem biura wcale nie kończą się nasze kłopoty. Choć dom to nasza twierdza, nasza oaza spokoju, to jednakże niezwykle często właśnie w tym rodzinnym gniazdku dochodzi do poważnych konfliktów. Najpierw, na początku wspólnej drogi docieramy się z naszym towarzyszem. Kiedy przychodzą na świat dzieciaki, nasze życie obraca się do góry nogami. To również rodzi jakąś frustrację, gdyż musimy zupełnie poddać się potrzebom naszego maleństwa. A to przecież wstęp, później problemy są już tylko większe.

Poprzez ten wieczny pęd, zapominamy co tak naprawdę jest w życiu najistotniejsze. Bywamy poddenerwowani. Nie posiadamy na nic czasu, a już prawie wcale na relaks i pielęgnowanie własnego hobby. Żyjemy tylko pracą i rodziną, a nasze własne potrzeby spychamy na drugi tor. Jest to ogromny błąd. Najczęściej nie jesteśmy w stanie już sobie poradzić z rosnącymi problemami. Szukamy jakiegoś złotego środka.

Następne teksty

Nieoczywiste typy wykształcenia – szansa na zatrudnienie?

wykład prowadzony przez profesor z Lublina na studiach logistycznych
Twórca artykułu: coffsharbourlibrary
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy ma się trud z odnalezieniem pracy, wskazane jest zastanowić się nad dodatkowym wykształceniem. Oczywiście nie idzie tylko o sfinalizowanie studiów, lecz także odbycie rozmaitych kursów. Wskazane jest zaznajomić się z tą problematyką.


Pomóc może nam coaching NLP. Jest to teraz niezmiernie częste zjawisko. Z usług profesjonalnego coacha korzysta dużo osób. Techniki NLP, czyli neuro-lingwistyczne, są najczęściej wykorzystywane. Przydają się one nie tylko w dobrej sprzedaży. Pomagają nam one uporać się z naszym życiem zarówno w pracy, jak i w domu.

Jak to wynika z praktyki, najwięcej pracy mamy ze swoim wnętrzem. Dopiero gdy poradzimy sobie ze swoimi uczuciami oraz postrzeganiem świata, odnajdziemy w środku siłę, aby stawić czoło wszystkim wyzwaniom.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj pylony inne tego typu materiały - one także są warte zainteresowania.

Metody, których nauczymy się na tego typu szkoleniach mogą być niezwykle pomocne w codziennym życiu.
2022/08/04, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.