W jaki sposób być dobrym kierownikiem?

Każde przedsiębiorstwo składa się z osób podzielonych często na podgrupy zadaniowe. Owymi grupami powinni zarządzać managerowie, innymi słowy - kierownicy. Dobrze jeżeli manager ma przyrodzone umiejętności przywódcze zatem takie cechy jakie umożliwiają efektywnie spełniać zadania nałożone na kierownika przez prezesa z jednej strony a realizować wyczekiwania podwładnych z drugiej . Jednym słowem dzisiejszy manager musi być połączeniem Napoleona z psychologiem. Niekiedy cała trudność polega na tym, aby w odpowiednim momencie stać się właściwym uosobieniem. Kompetentny manager powinien także umieć zbudować zaufanie.
Time tracking
Twórca artykułu: Victor1558
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Część z z ludzi ma takowe umiejętności zdobyte w sposób naturalny. Od dzieciństwa ludzie za nimi podążają. W młodości takowe indywidua sprawdzają się dobrze jako na przykład przewodniczący samorządu klasowego. W dorosłym życiu są kapitalnymi kierownikami lub posiadaczami biznesów. Takim osobom konieczne są wyłącznie szkolenia z zarządzania czasem (serwis poświęcony szkoleniom). Na pozór banalna sprawa - panowanie nad czasem - tymczasem nie jest to takie łatwe, bowiem nieświadomie zaprzepaszczamy wiele czasu.


Następne teksty

Kto nie pragnie zaliczyć matury z jak najlepszym wynikiem?

Galileo
Twórca artykułu: tec_estromberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wszelki licealista, który chce swój egzamin maturalny zdać z jak najlepszymi rezultatami, pragnie przygotować się do tego jak najlepiej.

www.tuv.com
Takie szkolenia z zarządzania czasem zdołają w znaczący sposób poprawić działanie nie tylko osobiste ale też dzięki nabytym biegłościom poprawić aktywność zespołu. Zakres nauki obejmuje takie dziedziny jak: metody planowania aktywności, wyznaczanie zamierzeń z nazwaniem okresu wykonania osobnych etapów zadania i monitoring uplanowanych przedsięwzięć.

Szkolenia z zarządzania czasem mogą tyczyć się jednostki (na przykład dyrektora oddziału) lub być fragmentem dużego szkolenia z przywództwa organizowanego dla kierowników. Na tego typu szkoleniach wyższa kadra kierownicza dowiaduje się o praktycznym przesłaniu kierunków dowodzenia. Często też po takim szkoleniu z przywództwa konkretny kierownik może dobrać swój styl przewodzenia do swojego typu osobowości. Przez wiedzę na temat konkretnych minusów i plusów każdego ze stylów zarządzania można próbować uniknąć pułapek i wad każdego z nich, przez co poprawić swe stosunki z podwładnymi, i - co za tym idzie - zapewnić sobie wygodę i efektywność w działaniu a więc być dobrym i spełnionym managerem.
2014/10/23, 10:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.