Outsourcing – kiedy i co opłaca się zlecać innym firmom?

Rozwijająca się firma oznacza coraz więcej elementów, nad którymi powinniśmy panować. Czasami warto się zastanowić nad oddaniem części zadań doświadczonej jednostce zewnętrznej - zatem zainwestować w tzw. outsourcing.


Telewizory Smart TV Philips z technologią Ambilight
Twórca artykułu: Philips
Zainspirowane przez: Philips


fakturzystka
Twórca artykułu: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W rutynie outsourcing jest to przejęcie przez specjalistyczną w danej dziedzinie firmę części zadań innego podmiotu, na bazie zawartej uprzednio umowy. Zlecić można na przykład sprzątanie czy też księgowość, a kompetentna fakturzystka zająć może się twoimi fakturami.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej procesowanie dokumentów w tym miejscu, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Outsourcing spotykany jest przeważnie w takich dyscyplinach jak księgowość, audyt, szkolenia, zaopatrzenie bądź IT. Rzecz jasna nie jest to ograniczona lista opcji, w których ów sposób zarządzania może się sprawdzić.


Dlaczego outsourcing jest godzien uwagi? Przede wszystkim, w razie ogromnego, powiększającego się przedsiębiorstwa pozwala on na skoncentrowanie uwagi na kluczowych celach oraz obowiązkach przedsiębiorstwa, dzięki złożeniu czynności niezbędnych do utrzymania przedsiębiorstwa w ręce ekspertów. Ponadto, występuje tu znaczna redukcja wydatków - nie ma konieczności zatrudniania i doszkalania własnej wyspecjalizowanej kadry ani także inwestowania w bazę techniczną, niezbędną do prowadzenia przykładowo księgowości bądź zaopatrzenia. Outsourcing to też odciążenie - scedowanie pewnej liczby zadań na speca z zewnątrz pozostawia więcej czasu na sprawy firmy, jakimi mogą trudnić się jedynie jej wewnętrzni pracownicy.


Następne teksty

Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

market
Twórca artykułu: Fan of Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Symbol towarowy to nazwa a także logotyp produktu. Jego rejestracja ochrania przedsiębiorstwo przed nieuczciwymi konkurentami.


Jeśli przedsiębiorstwo oceni, że wystarczy jej ochrona symbolu towarowego na terytorium naszej ojczyzny, winna zapisać go w Urzędzie Patentowym.


Przed zdecydowaniem się na konkretnego specjalistę trzeba gruntownie sprawdzić, czy rzeczywiście oferuje on wysoką jakość usług oraz jakie są opinie dawnych kontrahentów. Należy też doskonale przygotować umowę, tak by mieć pewność, że usługa zostanie zrealizowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
2020/10/06, 08:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.