Pragniesz mieć własny hotel? To nie takie trudne! Sprawdź jakie warunki musi spełnić przyszły hotelarz

Coraz większa liczba branż w naszym kraju zyskuje na znaczeniu, tak jest na przykład z branżą hotelarską. Ostatnie lata nie pozostawiają złudzeń, nastąpił wzrost inwestycji w tym segmencie rynku. Nastąpiły przy tym pewne zmiany, coraz większe znaczenie mają hotele ekonomiczne, a trochę słabiej spisują się hotele z wyższego segmentu, czyli hotele pięciogwiazdkowe. Hotele ekonomiczne też w najbliższych latach mają jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu. Niskie nakłady kosztów i szybki zwrot nakładów, to główne składowe tego sukcesu. Może także zastanawiasz się nad tym, by otworzyć taki hotel?
hotel
Twórca artykułu: Roman Boed
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Decyduje się na to coraz więcej osób, a to dlatego, że przepisy są dość przystępne. Nie są konieczne koncesje lub pozwolenia, wymagania, jakie regulują to zagadnienie zawarte są przede wszystkim w Ustawie o usługach turystycznych. Przedsiębiorca musi zacząć od złożenia wniosku o uzyskanie zaszeregowania obiektu do właściwego rodzaju i jednej z pięciu kategorii gwiazdkowych. Zaszeregowanie obiektu, a także zdefiniowanie kategorii leży w gestii marszałka województwa właściwego ze względu na miejscu położenia przyszłego hotelu. Jego obowiązkiem jest też prowadzenie ewidencji każdego obiektu hotelowego.


Następne teksty

Zakładanie własnej firmy jako niekłopotliwy proces

pieniądze
Twórca artykułu: Lee Haywood
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zajęcie na etacie jest dla każdego sytuacją bezpieczną. Zatrudniony nie ponosi ryzyka połączonego z otrzymaniem zamówień, lub stratą majątku. To również możność skorzystania z płatnego urlopu.


Składany wniosek musi być wypełniony z podaniem dokładnych danych przedsiębiorcy, czyli musi tam się znajdować adres siedziby, numer NIP oraz KRS, jeśli oczywiście podlega on wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Jeśli chodzi konkretnie o przyszły obiekt to we wniosku trzeba podać nazwę obiektu, powinniśmy także podać dokładne miejsce, w którym będzie stał hotel. Wymagane jest także, ażeby przedsiębiorca wskazał we wniosku rodzaj obiektu i kategorię, którą pragnie dostać. Jak się przydziela właściwą kategorię? Najważniejsza jest liczba miejsc noclegowych, jednostek mieszkalnych, ważna jest też ich struktura.

hotel
Twórca artykułu: Jorge in Brazil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
I na sam koniec, warto się dowiedzieć, że zgodnie z przepisami usługi hotelarskie mogą być świadczone jedynie w obiektach spełniających dwa podstawowe warunki. Jeden z nich odnosi się do wielkości przyszłego hotelu, to jak jest wyposażony i jakie będą w nim świadczone usługi. Zależnie jaką kategorię ma nasz hotel, są one zatwierdzane właśnie pod tym kątem. Drugi warunek odnosi się do wymogów, które powinna spełniać każda inwestycja budowlana, czyli niezbędne są sprawnie działające urządzenia sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne, zdefiniowane w odrębnych przepisach.

Nie wnikając w inne, mniej istotne rzeczy, trzeba przyznać, że hotel w Polsce to nie jest marzenie ściętej głowy. Jeśli faktycznie mamy dużo pieniędzy i myślimy, jak je z zyskiem zainwestować to może właśnie ta droga będzie najbardziej korzystna. Jeśli wierzyć wielu analitykom, rynek hotelowy każdego roku ma rosnąc, i to ten ekonomiczny. Może więc warto spróbować?
2014/10/22, 16:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.