Jak Polacy szukają zatrudnienia, czyli krótki spis najczęściej popełnianych lapsusów

Polacy to naród wielkich grymaśników - taką dokładnie opinię sobie nierzadko wystawiamy, a i artyści kabaretowi bez jakichkolwiek skrupułów śmieją się z naszego pesymistycznego nastawienia do życia.

Bardzo często utyskujemy na psią pogodę i śmiesznie niskie pensje, a później to już wspomniana lista stopniowo się wydłuża o kolejne punkty. Wiele zależy też od konkretnej sytuacji życiowej, jak również wykształcenia czy wieku.

Zerknij nie tylko na ten wpis, ale również na komentarze z witryny. Może pewne z nich zainteresują Cię tak mocno, że zechcesz zostawić swą recenzję.

Dla przykładu bezrobotni, którzy mają problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, utyskują na ministrów. Nieco na przekór obiegowym opiniom, lecz ciągle w zgodzie z naszą zrzędliwą naturą, podajmy parę błędów, które popełniają rodacy w trakcie poszukiwania pierwszej bądź kolejnej pracy.

Następne teksty

PIT po czasie to tylko komplikacje. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

kalkulator odsetek podatkowych
Twórca artykułu: jaymarable
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Termin złożenia zeznań PIT już minął. Na spóźnialskich czekają niemiłe następstwa.


To nie tylko ewentualne kary finansowe, lecz również utrata pewnych przywilejów.


praca przed komputerem
Twórca artykułu: JZO,
Zainspirowane przez: JZO,
Chyba największym wrogiem osób szukających zatrudnienia bywa czas. Jeżeli faceci mają na utrzymaniu małżonkę i dzieci albo przed piętnastoma laty zaciągnęli pożyczkę, to nie mogą nazbyt długo pozostawać na zasiłku - oszczędności przecież kiedyś się kończą. Pomimo tego że życiowe zobowiązania zmuszają do szybkich reakcji, to jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. A wpisanie w wyszukiwarkę frazy praca Chrzanów (sprawdź oferty pracy) z pewnością nie da natychmiastowych efektów w postaci idealnej pracy. Oczywistą kwestią pozostaje fakt, że dyrektor bardziej będzie cenił osobę pracującą, która zamierza zmienić np. swój zawód niż panią będącą na bezrobociu. Jednak nie warto wyżej przytoczonych słów traktować nazbyt dosłownie. Jak sygnalizują rodacy zawodowi, lepiej poczekać kilka tygodni niż ponownie za miesiąc albo trzy szukać kolejnej pracy. W końcu wpisanie w Google frazy praca Bełchatów (zobacz oferty) bądź spawacz Kielce nie bywa magicznym zaklęciem, które sprawi, że rozdzwoni się telefon z idealnymi propozycjami.

Szukanie pracy w rzeczywistości również jest pewnego typu pracą. Jeżeli zwolniona kadrowa 8 godzin spędzała przy laptopie, to na bezrobociu powinna postępować w niemalże taki sam sposób. A jeśli jej aktywność ograniczy się tylko do pięciokrotnego wpisania w wyszukiwarkę frazy praca Brwinów, to z pewnością wyniki takich przedsięwzięć nie będą zadowalające. Zresztą trzeba także pamiętać o tym, że poszukiwania etatu powinny zostać rozszerzone, np.

Interesuje Cię taka kwestia? Jeśli szukasz uzupełniających informacji, które też będą użyteczne, kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tej ofercie (https://www.spoiwex.pl/produkty).

o pytanie przyjaciół o to, czy w ich miejscu pracy przypadkiem dyrektor nie potrzebuje utalentowanego księgowego lub montera - w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że znajomości są najlepszą przepustką.
2020/06/18, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.