Windykacja b2b i b2c

Windykacja to najprościej ujmując próba odzyskania swoich należności w sposób określony w przepisach prawa przy udziale sądu lub bez. W celach zaspokojenia swoich roszczeń zwykle przekazuje się odzyskanie długów firmom zatrudniającym fachowców w tej działalności. Firma windykacyjna ma zasób wiedzy i doświadczenie niezbędne do efektywnego zrealizowania udanej windykacji.
Twórca artykułu: HEMMERSBACH
Możemy wymienić kilka rodzajów windykacji (polecamy firmę: . Pierwszym z nich jest najłagodniejsza w przebiegu windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Ostrzejszą formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza lub karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest silnym bodźcem dla dłużnika do błyskawicznej spłaty należności. Windykacja komornicza uwzględnia współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania zobowiązania. Windykacja karna zaś oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Następne teksty

Łatwo narobić sobie długów

Karty kredytowe i windykacja długów
Twórca artykułu: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy niewielką firmą oferującą usługi, albo zwyczajnie osobą fizyczną, która komuś wypożyczyła finanse, to musimy się wciąż liczyć z tym, że może zjawić się dług. Starczy, że ktoś popadnie w kłopoty finansowe, nie zainkasuje na czas własnej zapłaty i już może się okazać, iż nie jest w stanie oddać także nam. Do tej pory przy długim wyczekiwaniu na oddanie zadłużenia byliśmy skazani na pomoc firmy windykacyjnej, która przeważnie dość dużo sobie woła za taką pomoc, teraz mamy szansę wypróbować sami uzyskać dług za pomocą odpowiednich platform.


Wiele firm nie chcących zajmować się problemem z regulacją długów (giełda długów) swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą i często zajmują się nim firmy windykacyjne. Umieszczenie informacji o dłużniku w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkowy impuls do spłaty należności.
2022/12/29, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.