Windykacja b2b i b2c

Windykacja to najprościej ujmując próba odzyskania swoich należności w sposób określony w przepisach prawa przy udziale sądu lub bez. W celach zaspokojenia swoich roszczeń zwykle przekazuje się odzyskanie długów firmom zatrudniającym fachowców w tej działalności. Firma windykacyjna ma zasób wiedzy i doświadczenie niezbędne do efektywnego zrealizowania udanej windykacji.
Twórca artykułu: HEMMERSBACH
Możemy wymienić kilka rodzajów windykacji (polecamy firmę: . Pierwszym z nich jest najłagodniejsza w przebiegu windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Ostrzejszą formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza lub karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest silnym bodźcem dla dłużnika do błyskawicznej spłaty należności. Windykacja komornicza uwzględnia współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania zobowiązania. Windykacja karna zaś oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Następne teksty

W obecnych czasach z dnia na dzień wzrasta konkurencja, a prowadzenie przedsiębiorstwa staje się coraz bardziej czasochłonne

Graph and laptop
Twórca artykułu: Nic McPhee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Utrzymanie się obecnie na rynku bywa ciężkie. Często plajtują firmy, które świetnie funkcjonowały, tylko dlatego, że prezes podjął jakąś niewłaściwą decyzję.


Trzeba ochronić własny interes tak, aby ewentualne wypadnięcie z rynku było mało prawdopodobne.


Wiele firm nie chcących zajmować się problemem z regulacją długów (giełda długów) swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą i często zajmują się nim firmy windykacyjne. Umieszczenie informacji o dłużniku w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkowy impuls do spłaty należności.
2022/12/29, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.