Tuning samochodu - na czym polega? Czytaj na ten temat więcej

Dla wielu kierowców auto stanowi konieczny środek transportu, pozwalający na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy myślą o autach jedynie w funkcjonalny sposób. Dla fanów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.


Prace mające na celu zmianę zewnętrznego lub wewnętrznego wyglądu rozmaitych maszyn wiążą się z tuningiem. Słowo to pochodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację lub strojenie. W jego obszarze wyróżnia się 2 grupytj. tuning mechaniczny oraz optyczny. Pierwszy z nich odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu.

Zawarte tu informacje zaciekawiły Cię tak mocno, że pragniesz przeczytać więcej? Zachęcamy więc do następnej witryny. Tam czeka istotne omówienie.

Jego głównymi celami są polepszenie technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać przez m.in.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań świetna witryna, jest tam wiele ciekawych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie tłumików, turbosprężarek, a w przypadku podwozia – wzmocnienie hamulców, założenie alufelg.
auto
Twórca artykułu: Evan Kilgore
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Porównaj - mercedes w210 tuning

Z kolei drugi dotyczy przemian w zewnętrznym wyglądzie samochodu, by podkreślić jego charakter czy podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie wpływa na polepszenie osiągów pojazdu, a jedynie uzyskanie zadowalających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych malowideł czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wygląd.


Modyfikacji dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe. Części|Elementy stosowane do tuningu pojazdu zazwyczaj poszukuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji. Dla przykładu wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasła typu “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, a pojawiają się specjalistyczne strony prezentujące konkretne komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wpisaniu frazy “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, zegarów, chromu na lampy, przyciemnień szyb oraz wielu opcji tuningowania tego modelu. Z kolei przy rezultatach dla “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza akcesoria tuningowe, takie jak na przykład folie na lampy, oświetlenie LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Sprawdź również:
2021/05/15, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.