W naszym kraju jest sporo międzynarodowych korporacji, które wprowadzają międzynarodowe nazwy stanowisk - należy je poznać oraz rozróżniać

Jeśli aplikujemy do międzynarodowej spółki IT, to zapewne w którymś momencie przyjdzie nam się zetknąć z rozwinięciem skrótu CIO. Trzeba wiedzieć, kim jest osoba na tym stanowisku.
autokar
Twórca artykułu: Jonathan Riley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


CIO to pierwsze litery litery podświetlane kraków z angielskiego Chief information officer, czyli w języku polskim - Dyrektor działu informatyki. A czym się zajmuje chief information officer? Z reguły jest to osoba, która posiada już imponujące doświadczenie w swoim fachu. Rozległa wiedza pozwala jej optymalnie zarządzać swoim zespołem. Jednak, na tak wysokim stanowisku istotna jest już nie tylko wiedza branżowa, ale również umiejętność kierowania grupą. Zatem, jak mogliśmy już się zorientować, nie jest to łatwa sprawa. W dużych firmach CIO kieruje sporą liczbą ludzi, rozdziela zadania, ale też wymyśla nowe cele. Musi również rozmawiać z zarządem firmy.

Czy masz trudność z odnalezieniem ciekawych informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a z pewnością się nie rozczarujesz.

Do uprzedniej listy różnych umiejętności dochodzą także zdolności w prowadzeniu pertraktacji oraz siła perswazji. Informatyka wydaje się być już na tyle przodującą w świecie gałęzią, że trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez jej udziału. Wobec tego będziemy na rynku mieli coraz liczniejszą grupę informatyków. Ktoś powinien umieć nimi zarządzać i mieć imponującą wiedzę z tej dziedziny.
Osoba, która będzie umiała opanować te dwie niełatwe umiejętności, będzie świetnym kandydatem na profesjonalnego dyrektora działu IT. Jednak, na to niezbędny wydaje się być czas i znaczne zgłębienie swej wiedzy.
2020/01/23, 19:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.