Księgowość poza firmą

Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Dziś nierzadko firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.
praca
Twórca artykułu: KIANO
Zainspirowane przez: KIANO
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych powstają z różnych przyczyn. Dla małych firm angaż dedykowanego pracownika oraz sfinansowanie mu wymaganych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie obsługi stanowiska firmie zewnętrznej. Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma zazwyczaj też wystarczająco zadań, by wypełnić cały dostępny czas. Więcej na Największe jednostki gospodarcze rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji z, której oszczędności zaczną czerpać w perspektywie paru lat. Mniejsze koszty powstają w konsekwencji niższych opłat w stosunku z utrzymaniem własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalistycznej. Na przykład analizowanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne. Czytaj też


Następne teksty

Zatrudnienie dla ludzi, przepadających za ruchem

sprzedawcy w biurze
Twórca artykułu: Intel Free Press
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ludzie mogą mieć różnorodne osobowości, dlatego też inne rodzaje prac wybierane są przez pewne podgrupy niniejszych osób, które im odpowiadają. Jeżeli ktoś urodzi się flegmatykiem, to z całą pewnością zawód handlowca nie da mu życiowego sukcesu, bowiem potrzebną energią w tej branży charakteryzują się przede wszystkim sangwinicy i cholerycy.

Preferując zlecanie nieistotnych działań firma (polecamy również ulotki toruń) może poświęcić całą swoją uwagę kluczowej działalności, ludzie z firmy zewnętrznej wnoszą zazwyczaj wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest z reguły przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przerzuca się ryzyko związane ze skutkami błędów naszych pracowników. Niezależnie od przedstawionych zalet ciężko nie uwzględnić również wad. Skomplikowany przepływ informacji, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszego przedsiębiorstwa, ograniczone możliwości szybkich zmian w procesach, które zlecamy to tylko niektóre z nich.

Trudno pominąć wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz bardziej cieszy się popularnością w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przetrawić wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa decyzję. Autor

Autor:
2023/04/16, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.