W jaki sposób przeprowadzić swoją niedużą loterię z fantami?

Jednym z ciekawszych pomysłów na promocję firmy jest organizacja loterii z nagrodami. Wbrew pozorom nie jest to niezwykle skomplikowane. Należy pomyśleć o niej oczywiście odpowiednio wcześniej, ale sam pomysł nie musi wcale być doszlifowany w 100% już na pierwszym etapie.


Możemy bowiem skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nam przy zorganizowaniu tego typu loterii pomogą.


Vincent Sp. z o.o.
Twórca artykułu: Vincent Sp. z o.o.
Zainspirowane przez: http://www.vincent.pl/


Trzeba przeliczyć, jak dużo ludzi będzie sprzedawać losy małej loterii fantowej, aby uzyskać oczekiwany przez nas dochód. Powinniśmy również dostosować odpowiednią ilość punktów sprzedaży oraz wprowadzić wolontariuszy. W następnej kolejności trzeba ponadto przeliczyć liczbę spodziewanych nabywców. Przykładowe obliczenia mogą prezentować się w sposób następujący: spodziewany dochód z takiej loterii fantowej to 5000 zł. Konieczna wartość nagród to 30% z 5000 zł, czyli około 1500 złotych. Ilość losów w cenie 2 złotych to 25 szt. Czas trwania imprezy to 4 h, zatem 240 minut. Konieczna ilość osób sprzedających losy na taką loterię - przy założeniu sprzedania jednego losu na minutę to jedenaście osób * 240 minut * 1 los.


Trzeba również zebrać nagrody i fanty. Wymagane jest posiadanie wyróżnień o wartości nie mniejszej niż 30% pożądanego przychodu. Trzeba zaciekawić taką loterią regionalne sklepy, wytwórców, warsztaty albo agentów ubezpieczeniowych. Taka loteria mogłaby im się podobać, ponieważ za niewielką darowiznę rzeczową otrzymają świetną promocję na losach lub dostęp do setek uczestników Twojej loterii. Sponsorem może być również drukarnia, która będzie drukować losy.


Następne teksty

Czy warto robić imprezy integracyjne?.

integracja na imprezach
Obecnie coraz więcej korporacji zwraca uwagę na różne kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie zapotrzebowania, swoją ofertę przygotowało również dziesiątki innych firm. Na przykład można wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak organizacja imprez integracyjnych, by przekonać się jak wiele możliwości pomocy mamy.


Musimy również przygotować wymienione losy. Należy obliczyć ile losów będzie potrzebnych. Pomyśl kiedy oraz kto będzie je nabywać, zaś potem dopasuj je do zapotrzebowań.
2023/06/03, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.