Jakimi zadaniami zajmuje się stolarz budowlany? Jak możemy nim zostać, jakiego rodzaju warunki spełniać?

Stolarz budowlany definiowany także jako cieśla zajmuje się obróbką drewna, jednakże ma troszkę odmienne zadania niż tradycyjny stolarz. Jego najistotniejsze zadania to prace związane z formowaniem konstrukcji z drewna, które są niezbędne na placu budowy.
stolarz budowlany


Tego typu konstrukcje to przykładowo pomosty robocze, konstrukcje rozporowe jak i konstrukcje więźby dachowej, okien i drzwi. Lecz to oczywiście nie wyczerpuje tematu, więc o czym dodatkowo najlepiej wiedzieć?


Cieśla odpowiedzialny jest za naprawę wymienionych konstrukcji, a także urządzeń, lecz również konserwację drewna różnymi chemicznymi środkami, jakie ochraniają przed insektami lub ogniem. Stolarz budowlany bez kłopotu znajduje zatrudnienie na placu budowy, gdzie powinien być przygotowany na pracę w różnych warunkach atmosferycznych, jak i na zapleczu budowy, w tego rodzaju miejscach jak przykładowo warsztat rzemieślniczy.


Ponadto, czasami trzeba pracować w głębokich wykopach lub Szkolenia bhp Łódź cennik całkiem inaczej - na dużych wysokościach. Zawód cieśli możemy podzielić na parę specjalizacji. Wymienić można na pewno cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) a także cieśla okrętowego, jaki jak nazwa wskazuje, naprawia statki.


By zostać takim stolarzem trzeba ukończyć szkołę zawodową profil budowlany, jesteśmy w stanie także ukończyć specjalny kurs, jaki przygotowuje do tego zawodu.
Najbardziej ważne w tym zawodzie jest umiejętność czytania rysunków technicznych, ale również sprawność fizyczna. Dobrze to wiedzieć, gdy podejmujemy decyzję o wyborze tej ścieżki edukacyjnej.
2022/08/10, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.