W jaki sposób specjaliści od marketingu testują efekty swej strategii?

Statystyka to prześladowczyni sporej liczby ludzi. Nieważne, czy jesteś humanistą, lekarzem, bądź przedstawicielem nauk ścisłych, statystyka na pewno cię dosięgnie. Jak efektywnie z nią sobie poradzić?

obliczenia finansowe
Twórca artykułu: Ken Teegardin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Dla przykładu fachowcy od marketingu muszą kreować w jak najwyższym stopniu skuteczne kampanie reklamowe, lecz muszą do owego mieć doświadczenie oparte na uczciwych informacji.

Następne teksty

Jak wybrać dobry zawód?

komputery
Twórca artykułu: Iwan Gabovitch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobór zawodu jest niezwykle ważną decyzją. Nierzadko wpływa on na całe życie człowieka. Niewłaściwy dobór - rozbieżny z upodobaniami lub zainteresowaniami lub w branży nasyconej - może spowodować trudności ze znalezieniem pracy a co się z tym wiąże niespełnienie. Przy doborze dobrze jest zadać sobie pytanie jakie zawody będą poszukiwane za pięć-sześć lat? Tyle bowiem trwa średnio edukacja.


Warszawski Festiwal Nauki
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/


analiza statystyczna
Twórca artykułu: Darwin Bell


W niniejszym przypadku w sukurs przychodzi im matematyka a ściślej przedmiot ujmując - statystyka. Przecież ktoś musiał przeliczyć jaka kampania reklamowa jest najbardziej niezawodna. Która kampania przyniosła lepszy rezultat, a która gorszy. Wiadomości takowe przynosi analiza statystyczna różnych strategii reklamowych. Więcej dodatkowych informacji znajdziesz pod tym linkiem Przykładowo osoba zajmująca się elektroniką mogłaby stworzyć wsparty na sensorze ruchu czujnik obliczający wchodzące do marketu persony. Na podstawie oceny statystycznej uzyskiwanych z licznika interesantów informacji, właściciel marketu może ustalić, jaka promocja lepiej dotarła do swych klientów. Tak właśnie mogłaby działać analiza statystyczna. A znajduje wykorzystanie w o wiele większej liczbie przypadków.

Profesjonalna firma świadcząca te usługi winna w sposób fachowy w pierwszej kolejności skonsultować przedstawiony projekt pod względem metodologicznym. Może oferować w tym zakresie wszelakie porady z tym związane. Potem powinna przygotować uzyskane dane do całościowej analizy. Kolejnym krokiem będzie statystyczna analiza danych wraz z konieczną interpretacją - więcej statystycznych analiz danych. Można pokusić się o pełną analizę, bez interpretacji danych. Usługa wówczas będzie nieco tańsza. Firma zagwarantuje także wsparcie merytoryczne po zrealizowaniu zlecenia, jeżeli zajdzie taka konieczność. Pomoc trwać ma prawo aż do momentu całkowitego zamknięcia projektu przykładowo do obrony pracy naukowej.
2020/02/12, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.