Rozporządzenie REACH dbając o ochronę środowiska oraz stan zdrowia człowieka kontroluje, rejestruje i analizuje chemikalia stosowane przez przedsiębiorstwa

REACH to regulacja Państwa Członkowskich w celu chronienia środowiska czy też stanu zdrowia człowieka przed groźbami, jakie mogą tworzyć materiały chemiczne. Zarządzenie to też popularyzuje opcjonalne metody diagnozy zagrożeń stwarzanych przez materiały chemiczne w celu badań na zwierzakach.
recykling
Rozporządzenie REACH dotyczy wszystkich surowców chemicznych, jakie stanowić mogą zagrożenie. Zarówno używanych w procesach przemysłowych, ale też tych, które mamy na co dzień, takich jak detergenty czy farby, a również składniki wyrobów, takich jak ubiór, umeblowanie oraz sprzęty elektroniczne. Dlatego REACH dotyczy większości firm w UE.

Wymaga też to rozporządzenie, by obciążenie odpowiedzialności na właściwy użytek i utylizacje surowców chemicznych leżał na przedsiębiorstwach. W zgodzie z warunkami przedsiębiorstwa powinny znać oraz kontrolować niebezpieczeństwo powiązane z substancjami fabrykowanymi oraz wdrażanymi do obrotu w Unii europejskiej. Muszą również dowieść, że materiały syntetyczne są bezpiecznie stosowane i zawiadomić o tym użytkownika. Tymczasem materiały chemiczne kreujące największe ryzyko na rzecz atmosfery oraz stanu zdrowia muszą być zastąpione mniej niepewnymi substytutami.

Przedsiębiorstwa muszą spisywać materiały chemiczne oraz muszą również współpracować z innymi firmami mającymi te same materiały. Rozporządzenie REACH narzuca także metody magazynowania oraz diagnozy informacji dotyczących własności substancji syntetycznych i połączonych z nimi ryzykami.


Następne teksty

W które materiały biurowe musi zaopatrzyć się przedsiębiorstwo?

biuro
Twórca artykułu: IQRemix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chociaż niektóre elementy wyposażenia w pierwszej chwili wydają się być nic nie znaczącymi szczegółami, w rzeczywistości mogą mieć duży wpływ na usprawnienie pracy. Tak jest z wieloma produktami biurowymi. Które z nich koniecznie powinny być w każdym biurze?


Książki prawnicze
Twórca artykułu: Brian Holland
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dostaje pisma rejestrujące substancje od przedsiębiorstw używających je w przemyśle i analizuje je pod kontem wymagań, zaś UE wydaje diagnozę pod względem ryzyka jakie kreują dla środowiska oraz stanu zdrowia. Zobacz również: http://lexperts.pl/uslugi/prawo-miedzynarodowe/
2022/05/25, 10:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.