O bezpieczeństwie w zakładzie pracy

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne w każdym miejscu pracy. Niektóre z nich mają jednak taką specyfikę, że narażają swoich pracowników na dużo większe niebezpieczeństwo. Zagrożenia mogą wiązać się z różnego rodzaju aspektami, wliczając w to chociażby urazy ciała wywołane nieuwagą lub nieprawidłowym wykorzystywaniem przyrządu. Znaczne ryzyko wiąże się także z zawodami wymagającymi pracy na dużych wysokościach.
W tego rodzaju sytuacjach konieczne jest odpowiednie zapewnianie pracownikom bezpieczeństwa tak, by zminimalizować zagrożenie urazem.
pomiary drgań w fabryce
Zainspirowane przez: sxc.hu
Zagwarantowanie bezpieczeństwa zatrudnionych to w pierwszej kolejności powinność pracodawcy. On również ponosi odpowiedzialność w przypadku wystąpienia niebezpiecznego wypadku. Znaczące są różnorodne elementy, na przykład pulsacja ciśnienia. Bardziej niekorzystna sytuacja występuje w przypadku, gdy zatrudnia się ludzi bez umowy o pracę, a zatem „na czarno”. W takim przypadku zatrudniający nie ponosi odpowiedzialności, a do tego właściwe warunki pracy często nie są zagwarantowane.

Następne teksty

Jak wygląda outsourcing HR i jakie ma plusy, jeśli przeprowadzana jest rekrutacja do call center?

rekruter
Twórca artykułu: Benjamin Linh VU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zlecanie czynności innym jednostkom i pozyskiwanie podwykonawców jest niezwykle trafnym rozwiązaniem dla rozwijających się firm, dlatego że gwarantuje wyższą efektywność pracy i w sytuacji zarządzania osobami zezwala na efektywne zatrudnianie nowego personelu.


Warsztaty i kontrole Z uwagi na rolę bezpieczeństwa w zakładach powinno się organizować odpowiednie warsztaty i szkolenia na temat BHP. Powinny być one dopasowane do rodzaju zakładu i warunków, jakie w nim panują. Poza tym potrzebne jest regularne przeprowadzanie kontroli różnego rodzaju czynników. Na przykład wykonywane są pomiary drgań (, hałasu i pozostałych parametrów na stanowiskach pracy. Tą metodą ustala się, czy warunki panujące na terenie zakładu nie są szkodliwe lub stanowiące zagrożenie dla zatrudnionych. W razie wykrycia nieprawidłowości konieczna jest jak najszybsza ich likwidacja.

Masz chęć na kolejną publikację na opublikowany tu temat? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj – to użyteczna witryna (https://www.programylojalnosciowe.pl/portfolio/mapei/)!

Najlepiej zresztą, gdy kontrola przeprowadzana jest przez zewnętrzne organy.

Odzież robocza
Na rozmaitych stanowiskach pracy niezbędne jest noszenie właściwej odzieży roboczej. Jej funkcją jest nie tylko zagwarantowanie jednakowego wyglądu wszystkim pracownikom firmy. Ubrania takie w pierwszej kolejności mają pełnić funkcję ochronną. Przykładowo na placach budowy często można zauważyć pracowników w typowych wielobarwnych kaskach ochronnych. Ochronne kombinezony mają na przykład zapewniać barierę przed podwyższonymi temperaturami.
2022/09/10, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.