W jaki sposób skutecznie nauczyć się języków obcych

Czy nauka języka obcego może być prosta a także przyjemna? Dlaczego mimo tego, że ludzie nauczają się w szkołach latami języków obcych nie są w stanie dobrze się nimi posługiwać? Pomyłki w uczeniu? Zbyt mało praktyki? Prawdopodobnie wszystkiego po trochu. Jest wiele programów a także kursów językowych, za pomocą jakich można się uczyć w domu. Proponujemy jednak parę nadzwyczaj skutecznych metod, które w dodatku są dostępne za darmo czy za niewielkie pieniądze.

nauka
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/
Interesujące jest to, że nauczając się języków obcych w szkole albo na kursach zaczyna się od podstaw gramatycznych. Moim sądem jest to pomyłka. Obserwowałem mą siostrzenicę, która to mając 3 latka potrafiła powiedzieć coś w czasie przyszłym, teraźniejszym, przeszłym, potrafiła zadawać pytania oraz wiele innych rzeczy bez znajomości gramatyki. Uznałem, iż skoro ona nauczyła się języka polskiego, jaki jest jednym z najtrudniejszych języków świata w 2 lata to z jakiego powodu ja po dwóch latach w szkole językowej nie potrafię się płynnie komunikować? Zacząłem zastanawiać się w jaki sposób ona ma kontakt z językiem i jakim sposobem się go uczy. Gdy począłem uczyć się tak, jak uczy się małe dziecko, efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - więcej Need A School.

Słuchanie.

Zaciekawił Cię nasz post? Więc zaloguj się na naszą nową stronę - tam można zobaczyć tutaj (https://www.mojekonferencje.pl/gdansk/amberexpo-centrum-wystawienniczo-kongresowe) świeże treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Maluchy wpierw słyszą język. Dostrzegają jakie frazy padają w jakim kontekście. Jeśli ktoś wpada w nerwy po czym zaczyna stosownie gestykulować oraz ma sprecyzowany wyraz twarzy. Tak samo kiedy ktoś jest bardzo wesoły. Widać u tej osoby pewne emocje. Padają konkretne nazwy osób, przedmiotów, czynności i możemy zauważyć pewne powtarzalne schematy. Z tej przyczyny jeśli chcesz udoskonalić znajomość języka, słysz go jak najczęściej. Modelowanie. Ucz się języka obcego przez naśladowanie znanych aktorów albo prezenterów - więcej na stronie www.


Następne teksty

Popołudniowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie można posłać malucha?

lekcja angielskiego
Twórca artykułu: David Mulder
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi wrzesień duża liczba dorosłych zaczyna szukać zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech. Oczywiście oferta jest bardzo bogata – od aktywności sportowych po plastyczne, przyrodnicze i ruchowe. Jest także bogata oferta zajęć językowych. Dokąd warto zgłosić malucha?

Powtarzaj to, co mówią oni z takim samym tonem głosu, podobnymi emocjami jak też gestykulacją. To naprawdę pomaga. Rewelacyjnie sprawdza się również nauka na pamięć utworów muzycznych. Ucząc się piosenek poznajesz podstawowe słownictwo i całe gotowe wyrażenia. Czytaj w języku, jakiego się uczysz. Czytaj o tym, co cię ciekawi. Chcesz wiedzieć więcej o sprzedaży a także biznesie? Czytaj poradniki na ten temat. Mimo, iż na początku mało będziesz pojmował, to z biegiem czasu zrozumienie wzrośnie. Kiedy nie będziesz rozumiał kontekstu, tłumacz słówka za pomocą translatora. Jeżeli prócz tego ciekawią cię kursy językowe (przykładowo język angielski), wpisz w wyszukiwarkę zwrot kurs języka angielskiego. Z całą pewnością otrzymasz całą masę ofert.
2019/04/28, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.