Domowy budżet – co to jest i czemu warto go zaplanować?

Budżet domowy to porównanie dochodów oraz wydatków, przeważnie dotyczące każdego miesiąca. Metodyczna kontrola budżetu pozwoli Ci oszacować finansową kondycję Twej rodziny i umożliwi zarządzanie pieniędzmi.
coaching
Twórca artykułu: Map of the Urban Linguistic Landscape
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Budżet możemy prowadzić w zeszycie, można także przygotować prostą tabelkę w Excelu. Forma nie ma większego znaczenia. Tworzenie budżetu domowego rozpoczynamy od dokładnego rozpisania wszystkich stałych dochodów oraz kosztów.

Nie wahaj się - aktualny artykuł już jest zamieszczony na naszej podstronie. Kliknij w wskazany link i tam wyszukasz masę uzupełniających wiadomości na temat naszego inspirującego wątku.

Bazą planowania budżetu będzie uświadomienie sobie konstrukcji kosztów oraz rozdzielenie ich na dwie grupy – koszty niezbędne, takie jak kredyty, opłaty za media, żywność (ale nie wszelka) oraz te ponadprogramowe, takie jak zabawa, kultura, niektóre ubrania albo jedzenie. Dokonując takiego podziału, można oszacować swą finansową sytuację po czym zaplanować następne kroki.


Planowanie domowego budżetu to planowanie również większych kosztów, takich jak wakacje, prezenty świąteczne bądź urodzinowe. Jeżeli stosownie wcześniej przygotujesz się na te koszty, przykładowo odkładając co miesiąc drobne kwoty, nie będziesz musiał korzystać z drogich pożyczek gotówkowych. Jeżeli jednakże znajdziesz się w kryzysowej sytuacji, podratować może Cię pożyczka pozabankowa Freezl, jaka nie jest ogromnie kosztowna.
Niektórych wydatków zaplanować się po prostu nie da, lecz warto odłożyć środki na tak zwaną czarną godzinę i stworzyć awaryjny fundusz, który uratuje nas, kiedy nadciągną finansowe czarne chmury.

Jeśli chcesz przekazać komuś dane na omawiany temat, to wejdź na link i poczytaj więcej (https://wroclaw-notariusz.net/oferta-kancelarii/najem-okazjonalny-egzekucja/) odnoszące się do tego zagadnienia - z pewnością go zainteresują.

Przeczytałeś, pomyślałeś, teraz do dzieła! Lektura powyższego tekstu nic nie da, jeśli nie ruszysz do działania.
2019/10/14, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.