W jaki sposób oszczędzać pieniądze na emeryturę

Dzięki szczędzeniu na emeryturę możemy zagwarantować sobie godziwą przyszłość. Nie dobrze jest być na bakier z oszczędzaniem, gdyż przyszli emeryci prawdopodobnie otrzymają emeryturę na poziomie 50 – 45% swojej ostatniej pensji. Istnieją rozmaite sposoby na gromadzenie środków pieniężnych, które pozwalają zaoszczędzić nawet paręset tysięcy złotych.

sprawdź PCC inwestor
Twórca artykułu: Barta IV
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dostępne formy lokowania pieniędzy na bogatą przyszłość to m.in.: trzymanie środków lokacie , plany metodycznego oszczędzania, programy inwestycyjne, kupno obligacji. Osoby zainteresowane korzystaniem z opcji dobrowolnego gromadzenia oszczędności, z których pożytki będą czerpały za kilkadziesiąt lat, mają istotnie szerokie spektrum możliwości wyboru firmy, jaka będzie w ich imieniu inwestowała.

Następne teksty

Jakiego typu zadania ma aktuariusz? W jakim miejscu może wyszukać zatrudnienie? W jakich firmach jest poszukiwany?

Dokumenty
Twórca artykułu: Gunnar Bothner-By
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Coraz bardziej popularnym zawodem jest aktuariusz. Kim jest? Jest to specjalista w zakresie matematyki finansowej oraz ubezpieczeniowej. Z takich usług najczęściej korzystają firmy ubezpieczeniowe. Jego wiedza pozwala na wykorzystanie rachunku prawdopodobieństwa oraz statystki, żeby przeanalizować ryzyko wypadków losowych, a także wielkość mających z tym składek ubezpieczeniowych.


Dwie najbardziej popularne możliwości to plany systematycznego oszczędzania, tak zwane PSO i programy ubezpieczeniowo-inwestycyjne, współtworzone przez towarzystwa ubezpieczeniowe i towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Załóżmy, że co miesiąc systematyczne odkładamy określoną kwotę, np. 100 zł. Jak będą inwestowane nasze fundusze? W ramach PSO ogół wpłacanych środków jest inwestowana w wybraną przez klientów strategię. Zazwyczaj przy zakładaniu rachunku rejestrowego przez internet jesteśmy zwolnieni z zapłaty manipulacyjnej za zakup jednostek (przykładowo w PKO TFI), potencjalnym wypracowanym zyskiem podzielimy się przy zbywaniu jednostek – w takim przypadku zapłacimy podatek od zysków kapitałowych.

Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

market
Twórca artykułu: Fan of Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Symbol towarowy to nazwa a także logotyp produktu. Jego rejestracja ochrania przedsiębiorstwo przed nieuczciwymi konkurentami.


Jeśli przedsiębiorstwo oceni, że wystarczy jej ochrona symbolu towarowego na terytorium naszej ojczyzny, winna zapisać go w Urzędzie Patentowym.

Delegacja – jak przygotować się do delegacji, o czego nie zaniedbać. Sprawy konieczne, a także takie, o których często zapominamy

samochód
Twórca artykułu: Farrell Small
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Myśląc o delegacji często przywiązujemy większą wagę do ubrań, poznaniu lokalizacji i znalezieniu smacznych restauracji. Jednak wyjeżdżając na półroczną delegację lub wymianę musimy pomyśleć także o innych, ale również głównych i zwykłych sprawach.Kluczową rzeczą na początek jest wyszukanie sobie własnego środka transportu. Najczęściej wybieraną alternatywą w dużych miastach jest komunikacja miejska. W końcu jedyne co, to dokonujemy zakupu biletu okresowego i jeździmy, swobodnie przez dany okres czasu. Jednak zazwyczaj, gdy wyjeżdżamy gdzieś w sprawach biznesowych żądane jest od nas, byśmy byli jak najbardziej mobilni.

Bardzo atrakcyjne możliwości bankowości w Polsce.

smartfon
Twórca artykułu: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedynym z najnowszych a także najenergiczniej kształtującym się sektorem ostatnich lat jest gałąź bankowości elektronicznej. To tutaj dużo ludzi dostrzega swoją przyszłość, to tutaj dużo ludzi zapatruje swoją możliwość na pozyskanie regularnego zatrudnienia a także dobrych możliwości na bytowanie. Stąd też obecny temat chciałabym poświęcić na opisanie , w jaki sposób aktualnie prezentuje się filar bankowości w Polsce.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.