Nadszedł czas na złożenie PIT-u? Sprawdź, o czym nie zapomnieć

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Należy robić to w każdym roku kalendarzowym, termin z kolei, w którym powinniśmy to zrobić, mija 30 kwietnia oraz jest to rozliczenie za rok miniony. Nieraz przypominamy sobie o tym naprawdę późno i z pośpiechu można zapomnieć o ważnych kwestiach, dlatego warto wiedzieć, o czym nie zapomnieć, gdy właśnie chcemy złożyć PIT 2016.


jak obliczyć podatek
Twórca artykułu: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba pamiętać o podaniu identyfikatora podatkowego, jakim jest nie jedynie NIP, lecz także numer PESEL. PESEL wpisują jednakże wyłącznie osoby, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej, nie są podatnikami VAT oraz nie opłacają składek ZUS. Należy o tym pamiętać, ponieważ wszyscy inni są zobligowani podać numer NIP. Co z osobami, które w poprzednim roku zawiesiły własną działalność gospodarczą? Wtedy także należy podać NIP, mimo że firma może już nie funkcjonować. W zeznaniu trzeba także koniecznie podać adres zamieszkania naturalnie odnosząc się do odpowiedniego roku podatkowego.

Kiedy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej na tej stronie (http://www.mojekonferencje.pl/obiekty-konferencyjne-w-gorach) analogicznych materiałów.

Kolejną istotną informacją, jaką należy umieścić, jest podanie informacji, jakim sposobem chcielibyśmy dostać zwrot nadpłaty.

Mamy do wyboru 3 opcje – wypłata w kasie, przekaz pocztą bądź przelew na rachunek bankowy, jakiego numer zapiszemy w odpowiednim polu uzupełnianych dokumentów. Należy też pamiętać, że jeśli czas na złożenie deklaracji podatkowej odrobinę za mocno nam się skurczył, musimy zrobić wszystko, by jednak zdążyć je dostarczyć (dane o tym). W innym wypadku może czekać nas kara finansowa, jaka faktycznie naruszy nasz budżet, gdyż to kwota rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Nie pozwólmy więc na to, by doprowadzić do takiej sytuacji, kiedy zostaniemy nią obciążeni. To na pewno nic miłego, tym bardziej, iż niedługo wakacje i gotówkę korzystniej jest spożytkować na inne cele.


kobieta rozliczająca pit
By uprościć sobie zadanie oraz nieco przyspieszyć cały proces, przede wszystkim omijając kolejki, które bez wątpienia czekają nas w Urzędach Skarbowych, można pobrać darmowy program PIT 2016. Pozwala on nie tylko uzupełnić konieczne dokumenty nie opuszczając swojego domu, ale także przesłać je do odpowiedniej placówki. To zdecydowane ułatwienie, z jakiego bezsprzecznie dobrze jest skorzystać.
2019/12/05, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.