Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym przez internet, by nie dopuścić do stania w długiej kolejce?

Mnóstwo ludzi zwleka do ostatniego momentu z rozliczeniem podatku dochodowego od osób fizycznych. To właśnie ci ludzie narażają się na stanie w długich kolejkach na poczcie albo w US.


rozliczenie
Twórca artykułu: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem dla ludzi wygodnych jest rozliczenie PIT 2015 przez internet. Dzięki możliwości przesyłania papierów tym sposobem długie kolejki bardzo się zmniejszyły. Interesant nie ma potrzeby nawet wychodzić z własnego domku, ażeby spełnić formalności z US. Krótkie programiki PIT 2015 zostały zaprogramowane prostym językiem i przez to doskonale prowadzą osobę rozliczającą się za rękę. Podpowiadają, jakie informacje i w którym miejscu należy wstawić oraz sprawdzają, czy wszelakie potrzebne pola zostały poprawnie uzupełnione.


Taka samoistna kontrola niweluje ryzyko popełniania błędów a przez to zmniejszyła się ilość składanych w urzędzie deklaracji korygujących. Rozliczenie PIT 2015 przez internet pozwala uchronić się od najczęstszego błędu, jakim jest brak złożenia podpisu.

Sprawdź większą ilość szczegółów, a zobaczysz inne wiadomości, które na pewno także Cię zaintrygują. Nie wahaj się więc i użyj informacji.

W przypadku deklaracji przesyłanych elektronicznie podpis jest niepotrzebny. Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy wpisać kwotę przychodu z zeszłego roku kalendarzowego. Po wysłaniu dokumentów wypada odebrać email z UPO. To dowód na to, że dokumentacja została przesłana w terminie.
rozliczenie
Twórca artykułu: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto rozliczać się z US na samym początku okresu. Szczególnie, wtedy, gdy należy się podatnikowi zwrot.

W przypadku uzupełnienia wpłaty także opłaci się poznać kwotę jaką trzeba będzie zasilić konto US. Przez to da się odpowiednio zaplanować wydatki we własnym budżecie domowym. Sam formularz może być przesłany przez internet oczywiście w dalszym terminie. W czasie wypełniania dokumentów trzeba będzie podać numer PESEL. NIP nie jest już wymagany. Ale potrzebny będzie również adres zamieszkania oraz data urodzenia. I w przypadku rozliczenia PIT przez internet w celu weryfikacji niezbędna jest też kwota przychodu z zeszłego roku - zadaj pytanie ekspertom.

Tak więc starczy pobrać przydatny program PIT oraz wypełnić deklarację podatkową na laptopie, bez konieczności własnoręcznego wypisywania formularzy. Prosty program PIT sam zweryfikuje poprawność wpisanych danych i poinformuje o ewentualnych popełnionych błędach. Dokumenty można zapisać na dysku komputera i w dogodnym terminie wysłać go do systemu Ministerstwa Finansów.
2020/03/03, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.