Co to jest ubezpieczenie majątkowe oraz jakie ich warianty możesz odnaleźć w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych?

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej rozróżnia 2 podstawowe typy polis: ubezpieczenia osobowe a także ubezpieczenia majątkowe.


Ubezpieczenia majątkowe Bankier Direct to polisy mienia, a także tak zwanej odpowiedzialności cywilnej.


współpraca
Twórca artykułu: Alexander Nie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Następne teksty

Zawodowa garderoba robocza - kluczowy element oddziałujący na komfort pracy

gazetki promocyjne
Zainspirowane przez: http://promogazetka.pl/
Nie da się ukryć, że wygoda w trakcie pracy jest w wielu fachach wyjątkowo znaczącym elementem. Z tego względu firmy, jakie trudzą się fabrykacją ubrań pracowniczych regularnie prowadzą testy odnośnie jakości i solidności użytkowanych materiałów.


Najbardziej popularnymi rodzajami ubezpieczenia mienia są ubezpieczenia budynków, polisa autocasco AC albo też obowiązkowe ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa agrarnego. Polisy te pozwalają nam ochronić składniki majątku na wypadek (zobacz artykuł związany z - jak dochodzić odszkodowania z oc sprawcy) jego zniszczenia albo utraty na skutek przeróżnych wydarzeń losowych (na przykład pożar, grad, powódź). Zakres poszczególnych polis mienia regulowany jest w umowie bądź w ustawie, jakie to uściślają treść warunków ubezpieczenia powszechnie w skrócie zwanych o.w.u. W ramach ubezpieczeń majątkowych asekurować możemy dla przykładu: domy, domki letniskowe, budynki w budowie, magazyny, inne budowle jak też ich ekwipunek, maszyny, urządzenia, materiały, artykuły, wyprodukowane przedmioty, uprawy, artykuły agrarne etc.


Zaś polisy odpowiedzialności cywilnej chronią nas w przypadku, gdy wyrządzimy komuś stratę i jesteśmy obowiązani do jej zreperowania. Strata może polegać może na zniszczeniu albo spowodowaniu utraty przynależących do innej osoby składników majątku lub wywołaniu u innej osoby śmierci, uszkodzenia organizmu czy też rozstroju zdrowia.


Tym sposobem chroniony jest interes nie jedynie nasz, ale przede wszystkim osoby przez nas poszkodowanej. Na polskim rynku również występują polisy odpowiedzialności cywilnej tak w życiu prywatnym, jak i w powiązaniu z prowadzoną działalnością .
2022/08/05, 08:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.