Wszyscy z nas planując dzieci marzy przede wszystkim, by pociecha urodziła się zdrowa.

Niestety, życie bywa nieprzewidziane i nigdy nie zgadniemy, kiedy każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć z trudem, jakim okazuje się wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.


Bywa to prawdziwa katastrofa dla każdego rodzica.
Na szczęście często jest tak, iż po początkowej rozpaczy i wypłakaniu oczu następuje okres wzmożonej walki o jakość życia chorego malucha. Ta motywacja jest motorem napędowym do działań przez następnych paręnaście lat. Wspaniale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednio szybko wprowadzona rehabilitacja daje faktycznie ogromne rezultaty. Oczywiście każde dziecko potrzebuje innej terapii , takiej z właściwym naciskiem na stopień upośledzenia. Szczęśliwie do wsparcia w tej walce mamy zarówno dużo fachowców jak i wszelakiego rodzaju pomoce dla dzieci niepełnosprawnych. Z tej przyczyny maluszki mogą się uczyć nie wyłącznie poruszania, lecz również wymowy, która bardzo często u osób niepełnosprawnych jest niewyraźna. W tym momencie również pomoce logopedyczne dla dzieci bywają potrzebne, gdyż maluchy przez zabawę bardzo są rehabilitowane (czytaj to). Różne pomoce dla dzieci niepełnosprawnych powinny je przede wszystkim zainspirować je do wytężonej pracy, dzięki której jakość ich życia niewątpliwie się zawyży.


UTC


język - fotogram
Twórca artykułu: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Chore dziecko to dwa razy więcej miłości, dużo więcej cierpliwości i ogromna liczba terapii (więcej bonusów).
Na szczęście jak niejednokrotnie pokazuje życie efekty takich działań nieraz wprowadzają w osłupienie lekarzy i terapeutów. Naprawdę należałoby o to zawalczyć.
2019/12/18, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.