Czy współcześnie warto nabywać laser fibrowy?

Jednymi z pierwszych nowomodnych znakowarek na krajowym rynku był fiber laser. Fiber jest urządzeniem, które cieszy się gigantyczną popularnością w branży. Czemu zawdzięcza ową popularność? Otóż dlatego, że lasery fibrowe są doskonałymi urządzeniami, które sprawdzają się w podobny sposób jako urządzenia do głębokiego grawerowania metalu, jak i dobrze funkcjonują na liniach wytwórczych. Ich gigantycznym atutem jest to, że czerpią skąpe ilości energii, są niemal bezobsługowe oraz mają rozciągły czas pracy.


lasertechnik.pl/
Twórca artykułu: Marco Hamersma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Laser fibrowy bez cienia zwątpienia teraz jest godnym polecenia urządzeniem. Świadczą o tym jego rozliczne zalety, które sprawiają, że jest nader konkurencyjny w porównaniu z innymi urządzeniami. Wielką zaletą tego urządzenia jest to, że umożliwia współdziałanie ze zwykłym laptopem lub nawet komputerem PC, który ma na stanie oprogramowanie Windows. Kolejną zaletą jest to, że swoje oprogramowanie lasera fibrowego bardzo łatwo współdziała z innymi programami, które mamy wgrane w laptopie. Przykładowo dobrze współdziała z programami: Photoshop, Autocad czy Corel.

Dzięki temu kierowanie urządzeniem za pomocą laptopa jest mniej wymagające niż dawniej. Co rozróżnia technologię YAG z technologią fiber laser? Otóż YAG technologia nie dopuszcza takiej dokładności i wyrazistości kształtów. Technologia fiber laser rzeczywiście daje bardziej wyraziste i dokładne, co czyni ten rodzaj urządzeń nader konkurencyjnymi. Dodatkowo dużym plusem jest to, że wiązanka lasera może zostać skupiona do bardzo małej średnicy. To pozwala uzyskać efekt, że zostaje zwiększona siła lasera co przekłada się na efektywniejszą pracę w czasie głębokiego grawerowania. Więcej informacji tutaj - markowy laser fiber.


laser
Twórca artykułu: Barta IV
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Praca w tej technologii jest nie tylko bardziej dokładna, lecz dzięki zwiększonej mocy urządzenia zarówno szybsza. A w teraźniejszych czasach czas bez wątpienia należy do najcenniejszych aktywów. Wyszczególnione zalety nie są jednak najistotniejszymi. Otóż najistotniejszą zaletą tego urządzenia jest bezprzykładny czas pracy źródła lasera. W tym urządzeniu może równać się ponad 100 000 godzin. Ta cecha i inne wyszczególnione powyżej czynią to urządzenie godnym polecenia, ponieważ na tle konkurencji wyróżnia się nietuzinkowymi parametrami pracy, jak i szybkością oraz dokładnością wykonywania czynności.
2015/01/13, 15:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.