Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Załóż konto bankowe

Każda osoba, jaka rozpoczyna swoją pierwszą pracę, musi pomyśleć nad kontem bankowym. To na nie będzie spływać otrzymywana pensja. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, lecz potem zamykają je, ponieważ razem z zakończeniem nauki rosną opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, trudno jest obejść się bez konta, dlatego warto jest zorientować się, w jaki sposób dobrać należytą propozycję.


konto w banku
Twórca artykułu: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są oczywiście bezpłatne rachunki, jeżeli na przykład co miesiąc zrobimy zakupy kartą na podaną kwotę. Z czym zwykle powiązane są opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów czy z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi zweryfikować propozycje kilku banków, aby mieć orientację, która z nich jest dla niego wyjątkowo dogodna.

Po drugie we współczesnych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (pożyczki (zobacz szczegóły oferty)), aby w każdym momencie móc sprawdzić jego stan bądź wykonać szybki przelew internetowe. Bardzo popularne są również aplikacje mobilne, dające sposobność płatności za pomocą telefonu komórkowego oraz naturalnie bieżącej obsługi rachunku.

Następnym tematem jest szansa zarabiania na własnym rachunku, co nie jest opcją zagwarantowaną przez każdy bank. Choć niektóre instytucje bankowe oprocentowują rachunki bankowe swoich klientów, to w zasadzie są to nieduże sumy, jakie ciężko jest zauważyć. O wiele korzystniejszy jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami z użyciem karty debetowej. Czasami można również liczyć na atrakcyjne podarunki, więc warto jest być na bieżąco z propozycjami i założyć konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat lub tablet.

Co zrobić, jeśli już masz konto bankowe (pożyczki (zobacz poznaj szczegóły)), ale chciałbyś przenieść się do innego banku? Wystarczy uzupełnić dokument w nowej placówce, w której chcemy posiadać rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, gdyż zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów lub twojego szefa. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby oraz instytucje, jakie powinny zostać powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał borykać się z niepotrzebnymi kłopotami. Polecamy teżpożyczki (zobacz smartvest.pl)
2019/10/15, 10:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.