Jakim sposobem rozliczyć i do kiedy PIT?

czasochłonne, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie PIT musi być właśnie takie? A więc nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło następne ułatwienie: aktualnie zeznanie podatkowe może sporządzić za nas pracownik urząd podatkowy.


Wystarczy wysłać do stosownego urzędu fiskalnego PIT-WZ, czyli wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego.
W tym formularzu podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku albo dochodu, dla przykładu z tytułu przysługującej ulgi na maluchy, sumptów na cele rehabilitacyjne, podniesionych kosztów uzyskania przychodów. Urząd podatkowy, na podstawie informacji z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych danych od pracodawców lub organów rentowych, sam przygotuje deklarację podatkową. Formularze w wersji interaktywnej można pobrać z witryny systemu e-Deklaracje.


umowa
Twórca artykułu: Gareth Saunders
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Do kiedy trzeba się rozliczyć? W bieżącym roku podatnicy rozliczający się podług skali podatkowej albo podatku liniowego mają 1 dzień więcej na złożenie zeznania podatkowego.

Jeśli masz chęć zobaczyć dodatkowe materiały zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (http://mlynska12.pl/wesela-i-imprezy-rodzinne/). Tam także odnajdziesz coś interesującego dla siebie!

Jest tak stąd, iż standardowy termin tym razem przypada w niedzielę. Jaki formularz będzie nam pomocny? Deklarację za działalność gospodarczą - zeznanie PIT-36.


Rozliczenia z fiskusem można dokonać: W formie tradycyjnej papierowej w urzędzie fiskalnym. Z owego rozwiązania skorzystają w szczególności tradycjonaliści jak też starsze osoby. Listem poleconym przesyłając formularz w placówce Poczty Polskiej czy też z pomocą tak zwanego urzędomatu, czyli specjalnego urządzenia do przyjmowania pism podatkowych.
Składając deklarację PIT za pomocą tego przyrządu trzeba podać swój PESEL bądź NIP, wskazać którą deklarację składamy, wsadzić do podajnika wypełniony blankiet, a w następnej kolejności zabrać wydrukowane potwierdzenie.
2020/09/26, 08:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.