Czy warto pożyczać pieniądze pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli postawisz dom, możliwość zamieszkania w nim nie będzie jedyną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość umożliwi też zaciągnięcie kredytu hipotetycznego niżej oprocentowanego aniżeli kredyt konsumencki.


Gros banków proponuje pożyczki hipoteczne (bądź tak zwany kredyt niecelowy) pod wymogiem ustanowienia hipoteki na nieruchomości.
firma - migawka
Twórca artykułu: Presidencia de la República Mexicana
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Z punktu widzenia banku najodpowiedniej, jeśli prawnym zabezpieczeniem kredytu będzie nieruchomość (zobacz pożyczka pod zastaw domu bez bik) mieszkalna (budynek, apartament, działka zabudowana domem). Większym kłopotem może być założenie hipoteki na gruntach o przeznaczeniu rolniczym, przemysłowym, na siedliskach ITp.


Kredyty niecelowe posiadają swe atuty jak też wady. Do korzyści możemy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy czas aniżeli w przypadku kredytu konsumenckiego, najczęściej będzie to 15, a nawet 25 lat. Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, iż w związku z brakiem celu lokalowego zdecydowana większość banków podwyższy marżę średnio o 1-3% w porównaniu z zadłużeniem hipotecznym.

Ten proponowany odnośnik (https://www.rp.pl/Debaty-ekonomiczne/305289950-Jak-pomoc-osobom-nadmiernie-zadluzonym.html) posiada pokrewne dane na omawiany wątek. Koniecznie zobacz to teraz, gdyż uzyskane informacje zupełnie Cię wciągną.

Wskazane jest wspomnieć, że nie ma określonej maksymalnej sumy kredytu niecelowego, niemniej bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, innymi słowy sprecyzowany procent wartości nieruchomości, jako górną granicę sumy pożyczki. Przeważnie będzie to od 60 do 80 % wartości posiadłości.


Dla kogo Pożyczki bez BIK-u Wrocław? Tego wariantu kredyt może zaciągnąć każda dorosła osoba fizyczna realizująca warunki banku tyczące się zdolności kredytowej oraz pracy.
Kredytobiorca musi być także rzecz jasna właścicielem bądź współwłaścicielem majątku. Tak jak w razie zwykłego kredytu hipotecznego i tu bank nie zabezpiecza się na nieruchomości osoby trzeciej.
2021/06/08, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.