z partnerami zagranicznymi|Czy mówi Pan po chińsku a więc bariera komunikacyjna w biznesie

Różnice językowe i kulturowe tworzą trudną barierę komunikacyjną. Biegła znajomość języka obcego jest nieodzowna, przy rozwijaniu działalności poza granicami Polski, jednakże działalność gospodarcza na terenie kraju, także wymaga niekiedy prowadzenia negocjacji biznesowych z setkami kultur wszelakich narodów.
Skutecznym i najpewniejszym rozwiązaniem problemów z komunikacją w języku obcym jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Biuro (InOffice - wirtualne biuro) tłumaczeń posiada tę przewagę, iż zrzesza merytorycznie przygotowanych i posiadających doświadczenie tłumaczy. Dzięki temu możliwy jest przekład tego samego dokumentu na wiele języków. Odgrywa to dużą rolę w tłumaczeniach związanych z ekonomią i handlem, finansami i bankowością czy energetyką i górnictwem. Tłumaczenia techniczne w Warszawie wykonują osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w branży technicznej i biegle władające językiem obcym w mowie i w piśmie. Są to inżynierowie, technicy oraz naukowcy którzy tłumacząc, zachowują właściwe znaczenie technicznej terminologii użytej w oryginalnym dokumencie. Dokumenty odbieramy łatwo i przejrzyście przetłumaczone w obcym języku. Informacje zaczerpnięte z:

Następne teksty

Przeprowadzenie inwentaryzacji nie tylko jako obowiązek ustawowy

archiwum z dokumentami
Twórca artykułu: Gunnar Bothner-By
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W ostatnim dniu roku obrotowego właściciel firmy jest zmuszony do przeprowadzenia inwentaryzacji składników aktywów i pasywów. Wynika to z obowiązku określonego ustawą o

rzetelnej i jasno przedstawianej sytuacji finansowej jednostki oraz jej wyniku finansowym.


tłumaczenie
Twórca artykułu: Jessica Spengler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stała współpraca z takim podmiotem skutkuje także przyjmowaniem kolejnych zleceń. Skutkiem tego wyeliminować można między innymi zatory w korespondencji, która – jak wiadomo – jest podstawą przy kontaktach z potencjalnymi kontrahentami. Tłumacze zobowiązani są do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, do których uzyskali dostęp w ramach realizowanych tłumaczeń. Szczegóły na


Przedsiębiorstwo, która wkracza z własnymi usługami czy produktami, potrzebuje przede wszystkim dobrych materiałów reklamowych. A w tej kwestii kluczową rolę odgrywa język. Przyjmuje się, że mimo iż angielski jest najczęściej używanym językiem w biznesie, to zdecydowanie bardziej naturalnym jest przesłanie korespondencji w języku ojczystym potencjalnego partnera biznesowego - . W związku z tym, tak ważne jest nawiązanie współpracy z profesjonalnymi tłumaczami, dzięki którym bariera językowa zostanie przełamana.
2023/05/10, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.