Z jakiego powodu systematyczna nauka z książek branżowych jest taka ważna?

W obecnych czasach prawdziwy sukces osiągną tylko osoby, które systematycznie rozszerzają swoje umiejętności, bez przerwy chcą się uczyć czegoś nowego i potrafią nadążyć za szybkimi zmianami. Lata, gdy po zakończeniu nauki nie trzeba było nic więcej robić dawno już się zakończyły, dziś ukończenie edukacji na uczelni albo w szkole to dopiero początek prawdziwej nauki.


podręczniki
Twórca artykułu: nkzs
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Bez względu na to, czym się ktoś zajmuje, musi zdobywać wiedzę, brać udział w szkoleniach i podnosić swoje umiejętności, jeśli chce na bieżąco być z najnowszymi wymaganiami w wykonywanym zawodzie. Nawet taka zwyczajna dla większości sprawa, jak aplikacje biurowe ( dostępność pozycji na stronie: najlepsze aplikacje) wymaga od pracowników porządnego zapoznania się z nimi, ale również, kiedy są wypuszczane kolejne wersje, poznania wszystkich nowości.

Jeśli ktoś zatrzyma się na informacjach ze starych wersji, to może nie móc wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje nowy program, lub nawet może sobie nie poradzić z najprostszą sprawą. Tym bardziej poszerzać swoje wiadomości powinni na przykład inżynierowie którzy się zajmują projektowaniem cad/cam (), w ich przypadku solidne nauczenie się nowych programów to konieczność do tego, żeby dobrze zajmować się swoją pracą.

Wiedzę zdobywać można w różnorodny sposób. Spora część pracodawców chętnie wysyła swoją kadrę na najróżniejsze szkolenia i kursy, na jakich nauczyć się oni mogą wielu nowych, przydatnych umiejętności. Można także samemu się uczyć, korzystając na przykład z przeróżnych kursów, podręczników i poradników (zamów taniej w sieci: samouczki bazy danych). Jeżeli ktoś przykładowo się zajmuje bazami danych, to koniecznie na jego półkach znaleźć się muszą bazy danych podręczniki, z których będzie czerpał najświeższe wiadomości o tym, co właśnie robi. Z kolei właścicieli firm, managerów i przedsiębiorców zainteresować powinny najnowsze biznes podręczniki, przy ich pomocy poznają aktualne trendy i pomysły o tym, jak najkorzystniej podejmować decyzje, prowadzić rozmowy biznesowe i zajmować się biznesem. Jednak w każdym przypadku trzeba pamiętać, że sam zakup poradnika czy podręcznika to trochę za mało, żeby czegoś się nauczyć, należy jeszcze dokładnie go przeczytać i chcieć wykorzystać zdobytą wiedzę.
2017/08/31, 09:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.