Jak zacząć inwestować, żeby nie stracić? O jakich regułach powinniśmy pamiętać przez cały czas?

Jest dużo sposobów, żeby polepszyć swoje życie, lecz nierzadko miast z nich korzystać wolimy zadowalać się marnymi rozwiązaniami. Tymczasem, aby rozpocząć coś ciekawego w życiu powinniśmy pomyśleć chociażby o interesującym kursie, który pomoże nam dostać nową pracę. Tego typu kursem jest na przykład cisco kurs. Kolejne sposoby są także ciekawe, a najpopularniejszym będzie rozpoczęcie inwestowania. W jaki sposób zacząć, aby osiągnąć pożądane rezultaty?
Giełda w Tokio
Twórca artykułu: Stéfan
Zainspirowane przez: flickr.com
Przed zainwestowaniem w fundusz dobrze jest ustalić czas, a do tego określić cele, które chcielibyśmy osiągnąć. Jeśli za jakiś czas będziemy potrzebować pieniędzy to najlepiej zdecydować się na fundusze bezpieczne, czyli będą to fundusze obligacyjne. Jeśli zaś planujemy dłuższe ulokowanie pieniędzy najlepiej wybrać bardziej ryzykowne warianty, to znaczy fundusze akcyjne czy towarowe. Świetna szkoła inwestowania to bez wątpienia sprawdzenie jednego, jak i drugiego rodzaju funduszy, lecz oczywiście z rozwagą - rozwijaj się z Comparic: .

Następne teksty

Szkolenia dla tych, którzy zamierzają podwyższyć dotychczasowe kwalifikacje

kurs, szkolenie
Twórca artykułu: Col Ford and Natasha de Vere
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dobie naszych czasów każdy z nas ma szansę odbyć wiele profesjonalnych szkoleń, dzięki którym może podwyższyć swoje kwalifikacje w konkretnym zakresie. Oczywiście trzeba wybierać tego rodzaju zajęcia pod kątem naszych kluczowych preferencji – warto kierować się własnymi zawodowymi celami. W wielu przypadkach dzięki zdobytym certyfikatom można zagwarantować sobie sukces na wielu płaszczyznach.


W dalszej kolejności najlepiej zapoznać się z typem i profilem funduszu, w który planujemy inwestować. Dobrze jest poznać przyjętą strategię zarządzania, opłaty, jak i skuteczność zarządzających. Taka wiedza powinna rodzić zaufanie, przecież inwestujemy tam swoje pieniądze. Powinniśmy koniecznie sprawdzać wyniki, a następnie porównywać je na tle konkurencji. Przesadnie duże odchylenia są sygnałem ostrzegawczym o pewnych istotnych zmianach albo błędach.

Koniecznie należy dopasować rodzaj funduszu do ryzyka. W takim celu powinniśmy sprawdzić, ile wynosiły w przeszłości większe procentowe spadki wyceny od szczytu dołka w wybranym funduszu. To może nam uświadomić, iż możliwe są identyczne scenariusze. Amortyzujmy ryzyko za pomocą dywersyfikacji portfela.

Co to znaczy? Zamiast wrzucać wszystkie środki do jednego funduszu dobrze jest podzielić je na części i przeznaczyć na kupno jednostek innych funduszy. Musimy wiedzieć również, że występujące w przeszłości wysokie stopy zwrotu funduszu nie zapewniają gwarancji identycznych wyników w przyszłości.

Szukasz może następnych pomysłów wiążących się z przedstawianym w tym artykule tematem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu oraz zobacz więcej w serwisie (https://psmtechnik.pl/)!

A to dlatego, że rynki są często zmienne oraz kapryśne, zaś reakcje inwestorów nieprzewidywalne. Fundusz, jaki przoduje w danym roku, w następnym już może być na szarym końcu, zwłaszcza jak wewnątrz niego mają miejsce zmiany - zarządzających lub polityki inwestycyjnej.
2021/05/28, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.