W jaki sposób poprawić obieg dokumentów w firmie? Jakie działania są najefektywniejsze?

Papierowy obieg dokumentów powoduje, iż wydłuża się proces akceptowania dokumentów. Faktury w związku z tym późno trafiają do księgowości, a to wiążę się z zagrożeniem doliczania dodatkowych opłat, a nawet brakiem możliwości odliczenia vat w najbliższym możliwym czasie. Co więcej, firma nie posiada właściwych danych, które są niezbędne, żeby zarządzać, gdyż niezarejestrowane faktury zostają dłużej u pracowników.

dokumenty
Twórca artykułu: alcuin lai
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W taki sposób więc ciężko stwierdzić, kto aktualnie posiada faktury. Każdy przypadek, jaki wymaga konsultacji pomiędzy pracownikami lub konieczności nagłego działania wymagają, by podjąć nadprogramowe działania, dajmy na to wysłanie e-maila. System workflow faktur efektywnie jest w stanie wyeliminować takie trudności. W czasie normalnego obiegu tego typu dokumenty przekazywane są “z rąk do rąk” do odpowiednich pracowników organizacji, jakie są odpowiedzialne za ich akceptowanie. W trakcie tego typu procesu pracownicy mogą przypisać im właściwe numery projektów, albo innego rodzaju klasyfikatory czy oznaczenia. Tego typu oznaczenia są bardo potrzebne, by móc rozliczyć dokumenty. Informacje takie można jednak zebrać bardzo łatwo w systemie. To powoduje, iż można uniknąć manualnych podpisów, które składane są w celach zatwierdzenia. System zezwala na kompleksowe zaimplementowanie zasad i procedur obiegu oraz akceptacji faktur, jakie obowiązują w firmach w formie elektronicznej. Gdy faktury zakończą obieg, są wysłane do działu księgowości.


Następne teksty

Systemy lojalnościowe przez zadowolenie klienta pozwalają generować zysk finansowy

Business work
Twórca artykułu: Victor1558
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach realizowane są różnorodne czynności marketingowe, które mają wpłynąć na doskonałe relacje z klientem, które także powinny trwać jak najdłużej. To daje możliwość nieustannie wytwarzać przychód finansowy, gdyż każdy zadowolony klient będzie chętniej i dużo częściej korzystał z usług danej firmy, czy również polecanych przez nią produktów. W tym celu sporo przedsiębiorstw stosuje różnorodne programy, które opierają się na stworzeniu pozytywnych relacji z klientem i również zagwarantowaniem mu profesjonalnej obsługi, jaka przełoży się na jego radość i uznanie.

księgowość
Zainspirowane przez: pixabay
System workflow pozwala na elastyczne budowanie ścieżek obiegu faktur. Konfiguracja etapów zatwierdzania daje możliwość na stworzenie większej ilości poziomów akceptowania. System umożliwia również na wdrożenie bardzo dokładnie zdefiniowanych warunków, które zadecydują o przejściu dokumentów z jednego etapu do kolejnego. Kryterium, jakie warunkuje obieg możemy oznaczać dla przykładu wartość faktury. Innym przykładem implementacji warunku w obiegu dokumentów jest stosowany w różnych organizacjach kod mpk, albo inny znacznik, który jest stosowany do podziału kosztów w firmie. System można wdrożyć bardzo precyzyjnie w każdej firmie, dobrze jest przyjrzeć się dokładniej, w jaki sposób to funkcjonuje.
2022/05/26, 09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.