LinkedIn – portal dla poszukujących pracy oraz poszukujących pracownika Sprawdź na ten temat nieco więcej

Portale społecznościowe biją rekordy popularności. Można za ich pośrednictwem nie tylko odświeżyć stare znajomości. Istnieją także takie portale, które znacznie ułatwiają znalezienie pracy lub poszukiwanie pracowników. Najpopularniejszym i najefektywniejszym z nich jest LinkedIn.
Pomysł powołania do życia sieci LinkedIn powstał na początku 21 wieku. Swoje funkcjonowanie portal zainicjował w połowie 2003 roku. Jego działanie jest dostępne dla wszystkich, którzy mają internet, a sam portal jest przetłumaczony na kilkanaście języków.

Jeśli wykorzystana w tym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu (https://www.tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/) inne tego typu posty - one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Portal pomaga śledzić ścieżki kariery innych, dzięki czemu można obrać własną drogę w danej branży, nawiązać cenne kontakty i zdobyć ciekawe informacje. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanych stanowisk oraz wykonywanych obowiązków, rekruterzy prowadzący procesy poszukiwania pracowników, mogą łatwo zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska pracy, które chcą obsadzić. Ponadto założenie profilu, na przykład Patron Service na LinkedIn (nasz kanał) to wizytówka firmy.

Znajdziemy tam między innymi opis obszaru prowadzonej działalności, specjalizacje, dane kontaktowe firmy, wiadomości o ilości zatrudnianych pracowników oraz dacie rozpoczęcia działalności. Portal daje możliwość obserwowania konkretnego profilu, co może być dużym ułatwieniem w procesie szukania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z osobami z branży, poprzez dodawane aktualizacje konta.

Następne teksty

Jakiego rodzaju dokładnie mogą być zadania kasjerki?

kasjerka
Twórca artykułu: brandbook.de
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kasjer jest osobą pracującą w sklepie, centrum handlowym a ujmując ogólnie, w różnego rodzaju punktach sprzedaży, gdzie sprzedawane są jakieś towary.


Osoba pracująca na takim stanowisku ma za obowiązek obsługiwać kasę fiskalną, wielokrotnie również rozkłada asortyment i doradza poszczególnym klientom.


Portal LinkedIn z sukcesem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając ludzi zainteresowanych rozwojem swojej kariery oraz nawiązywaniem kontaktów zawodowych. Poprzez założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca pracy opisuje swoje umiejętności i doświadczenie w branży. Dzięki temu rekruterzy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można także na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie pracodawców, u których było się zatrudnionym lub osób, z którymi się współpracowało. Zdecydowanie podnosi to wiarygodność naszego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny wcześniej wykonywanych obowiązków oraz potwierdzone umiejętności, przekonują rekrutera, iż informacje zawarte w CV są faktyczne. Dodatkową wiarygodność możemy zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Osoby poszukujące nowej pracy również mogą z łatwością przeglądać oferty pracodawców, którzy są dla nich interesujący.

Zaciekawił Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły pod źródłem (https://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/). Poznasz wtedy ponadto dokładniejsze informacje związane z omawianą tematyką.

Wystarczy wyszukać konto, na przykład Patron Service na LinkedIn i można się zorientować, jakie stanowiska pracy ma do zaoferowania właśnie ta firma.
2021/12/21, 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.