Kilka ważnych informacji o tym, jak najlepiej dokonać odpraw celnych w innych krajach.

Praktycznie każda firma rozliczać się musi ze skarbówką. W zależności od charakteru prowadzonej działalności może to być proste rozliczenie podatków, ale też bardziej skomplikowane w przypadku prowadzenia działalności eksportowej lub importowej. W szczególności w tym ostatnim przypadku firmy będą miały szereg różnych formalności do zrobienia, bowiem dochodzi jeszcze kompleksowa odprawa celna.


terminal kontenerowy
Twórca artykułu: tommy japan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednak w naszym kraju cały czas są z tym duże problemy, mimo znacznej poprawy w ostatnich latach. W szczególności importerzy narażeni są na nieplanowane kontrole, konieczność dostarczenia wielu zupełnie niepotrzebnych dokumentów, a niekiedy będzie to po prostu zły humor celnika, żeby opóźnić dostawę. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że urzędnicy mogą samodzielnie interpretować przepisy, tak więc właściciele firm nie wiedzą tak naprawdę, czy w danej sytuacji prawidłowo się rozliczają. Wszystko to sprawia, że zwiększająca się liczba rezygnuje z odprawiania się w naszych urzędach, i rozliczają się tam, gdzie towar pojawia się na terenie Unii Europejskiej, najczęściej są to Niemcy ze względu na bliskie położenie i ogromny port w Hamburgu.


transport lotniczy
Twórca artykułu: NOAA Photo Library
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Żeby można było zacząć takie rozliczenia, niezbędne jest przedstawicielstwo fiskalne jakiegoś niemieckiego partnera - przepisy unijne będą bowiem pozwalać na rozliczenie w każdym z krajów członkowskich. Taki pośrednik będzie odpowiadał za wszystkie sprawy wiążące się z wymaganymi dokumentami celnymi, a także zajmie się niezbędnymi procedurami mającymi odpowiednio rozliczyć należne cło i podatki. Wszystko zaczyna się w momencie dotarcia towaru do unijnego kraju, przeważnie będzie to rozładunek w jednym z portów w Niemczech.odkryj serwis (http://www.novagroup.pl/kategoria/sprzet-do-silowni-i-fitness)Po przygotowaniu i złożeniu w urzędach całej dokumentacji niezbędne będzie dostarczenie towarów do końcowego klienta. Trzeba będzie więc w tym celu zorganizować transport niemcy polska, może to być albo drogą lądową, albo kolejnym statkiem do któregoś z polskich portów. Przez przeniesienie odprawy do któregoś z innych krajów nasi przedsiębiorcy nie tylko tracą na to dużo mniej czasu, ale też mogą sporo zaoszczędzić.
2022/03/04, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.