Jak można teraz uczyć się języków obcych przy użyciu nowoczesnych technologii internetowych

Razem z rozkwitem branży telekomunikacyjnej świat się zmniejszył, ponieważ łatwość w komunikowaniu się sprawiła, że osoby mieszkające w różnych miejscach świata są w stanie ze sobą rozmawiać, a nawet widzieć swoje twarze na monitorach notebooków. Jeżeli niegdyś języka obcego uczyły guwernantki, a wycieczka do Francji pozwoliła na szlifowanie akcentu, to obecnie wystarczy dostęp do sieci i odrobina silnej woli do regularnej nauki.

nauka języka obcego
Twórca artykułu: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szkoły językowe coraz częściej wykorzystują nowoczesne, a jednocześnie multimedialne technologie, żeby uatrakcyjnić swoją propozycję szkoleniową i przyciągnąć więcej klientów. Jeszcze dekadę temu nie było mowy o testach wypełnianych online, a teraz hasło niemiecki przez skype nikogo już nie zaskakuje. Chcesz wiedzieć więcej ? Koniecznie sprawdź portal: . To zresztą bardzo dobry sposób nauki, ponieważ w ten sposób ćwiczy się umiejętność trudną, a najprawdopodobniej najtrudniejszą do opanowania, którą pozostaje mówienie. Wiedzą o tym wszyscy studenci, którzy na lektoratach w dostatecznym stopniu nie nauczyli się posługiwać językiem mówionym i jeżeli pragną wyemigrować, to dzięki internetowi bywają w stanie szlifować swój warsztat językowy.

Niemiecki przez skype to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na to, żeby chodzić na lekcje w szkole językowej. Tam zazwyczaj grupy są w miarę liczne, a czasu na rozmowy nie zawsze starcza.

Popatrz nie tylko na ten artykuł, ale również na komentarze z www. Może niektóre zainteresują Cię na tyle, że zapragniesz stworzyć własną opinię.

A w zespole nieśmiałym kobietom naprawdę trudno się odezwać, szczególnie wtedy, kiedy lwia większość słuchaczy radzi sobie z mówieniem całkiem sprawnie. A w rozmowach sam na sam, czyli np. przez skype, nie należy przejmować się postronnymi osobami i w ten sposób żaden początkujący mężczyzna nie narazi się na możliwe wybuchy śmiechu na sali.


Następne teksty

Potoczny angielski, czyli to co będzie nam najpotrzebniejsze, żeby móc porozumieć się z ludźmi w obcym języku

rozmowa
Twórca artykułu: Connect Euranet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mnóstwo z nas uczy się języka angielskiego, a duża część rozpoczęła naukę już w szkole i obecnie kontynuuje ją przykładowo w szkołach językowych. W wielu przypadkach informacje nabyte na lekcjach nie wystarczają w pełni, żeby sprawnie porozumiewać się w innym języku.

Nauka z komputerem
Twórca artykułu: Goleudy Photography
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z kolei sami lektorzy wykorzystują na zajęciach dość sporo pomocy interaktywnych. Jedną z nowości są specjalne tablice, jednak cena ich kupna jest na tyle wysoka, że nie każdy posiadacz ośrodka może je nabyć. W związku z tym nauczyciele wykorzystują odmienne środki dydaktyczne, przykładowo odtwarzają niemieckojęzyczne filmy na laptopach albo korzystają z płyt CD, a konkretniej z nagrań tam się znajdujących (więcej). Szkoły językowe z prawdziwego zdarzenia najczęściej udostępniają również indywidualne konto, a po zalogowaniu się można bez żadnych ograniczeń uzyskać dostęp do bezpłatnych materiałów szkoleniowych i sprawdzić rezultat ostatniego testu.
2019/12/19, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.