Czym jest harcerstwo, na czym polega udział w tej organizacji? W jaki sposób zostać harcerzem?

Co można robić w harcerstwie? Jesteśmy w stanie wybierać się na wycieczki, różne biwaki, zloty i obozy. Można nauczyć się dużej ilości ciekawych rzeczy, na przykład, jakim sposobem posługiwać się mapą i kompasem, w jaki sposób tropić i nie dać się wytropić, budować prycz oraz stelaż, poznać alfabet Morse'a i zaznajomić się z szyframi, a także jak się właściwie nimi posługiwać, lecz także jak udzielać pierwszej pomocy, radzić sobie samemu w dziczy i co można ugotować z puszczańskich przysmaków.
harcerze
Twórca artykułu: Leslie Science & Nature Center
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zdecydowanie zapoznasz ludzi, jakich wartości moralne przez wiele lat nie uległy zmianie, zaś w ich życiu społecznym najistotniejsze są duch przyjaźni i przygody. Prawdziwych przyjaciół znajdziesz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Busola) Najbardziej magiczne jest ognisko, które łączy wszystkich harcerzy oraz harcerki, oraz wyjątkowy klimat, jaki można poczuć tylko w tej sytuacji. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że harcerstwo w naszym kraju jest trochę odmienne niż skauting, który jest bardzo popularny na całym świecie. Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, a harcerze na duchu przygody, koleżeństwie i niepodległości narodowej. Polscy harcerze zrzeszają się w związki, jakie odróżniają się od siebie metodą oraz sposobem wychowania religijnego.

ZHR, ZHP (czyli Związek Harcerstwa Polskiego) i SHK "Zawisza" (czyliStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza") działają na terenie całej Polski, więc nie trzeba ich jakoś bardzo szukać. Na pewno znasz chociaż jedną osobę, która do nich przynależy. Są też związki działające tylko w wybranych regionach, tak więc automatycznie ich członków jest mniejsza ilość i ciężej do nich trafić. Gdy już udasz się na pierwszą zbiórkę i zrozumiesz, że jest to coś, co ci się bardzo podoba, to poproś rodziców o pisemną zgodę.

Następne teksty

Oświetlenie LED, czyli jakiego rodzaju światło opłaca się zamontować w sklepie.

oświetlenie sklepu
Twórca artykułu: Random Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Technologia związana z diodami LED rozwija się od kilku lat dość ekspresowo. Akcesoria LED wykorzystywane jest coraz częściej w rozmaitych sferach naszego domowego życia.

harcerstwo
Twórca artykułu: Arcadiuš
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Oni tak naprawdę powinni być poinformowani o twojej działalności w harcerskim życiu. Ważny jest również kontakt bezpośredni przykładowo z zastępowym lub drużynowym. Dlatego nie zapomnij podać swojego numeru telefonu i poprosić o numer telefonu zastępowego. Pamiętaj, iż harcerstwo jest bezpłatne, ponieważ to forma działania społecznego. Jeżeli ktoś będzie chciał od ciebie większych sum, na pewno nie jest harcerzem. Oczywiście, zbierane są sporadyczne składki, lecz nie wynoszą one więcej niż pięćdziesiąt złotych na rok.

Powyższy interesujący fakt (http://www.rehabilitacje.org/jak-wyglada-rehabilitacja-kregoslupa) tworzyliśmy dla Ciebie niebywale pieczołowicie. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą nową stronę.

Akcesoria harcerskie można nabyć w specjalnych punktach, jak składnica harcerska. Można tam zakupić wszystko czego potrzebuje zaawansowany harcerz. Przykładowe akcesoria do przejrzenia: składnica harcerska.
2021/02/21, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.